מנגישים את השירות למטופלים מורכבים בצפון

ביחידה לטיפולי בית של מכבי שירותי בריאות בצפון, פועלים להנגשת השירות בקו העימות ומשתמשים ברכב ממוגן ושימוש אישי לאמצעי מיגון, לצורך שמירה של רצף טיפול ומתן מענה מקסימלי בבתי מטופלים מורכבים.

| עודכן: דצמבר 7, 2023

אחות אוקסנה קרסני, יחידת קרית שמונה. קרדיט צילום: מכבי

ביחידה לטיפולי בית של מכבי שירותי בריאות בצפון, קיימים קרוב ל-2000 מטופלים מורכבים מבחינה רפואית ותפקודית, מרותקי בית, מונשמים ונתמכי נשימה. במסגרת היחידה לטיפולי בית, המטופלים מקבלים מעטפת שלמה של רפואה, סיעוד, עבודה סוציאלית, מקצועות הבריאות ומוקד טלפוני זמין רק עבור מטופלי היחידה המאויש ע"י מזכירות. גם בימים קשים ומאתגרים אלו ממשיכים בפעילות הרפואית השוטפת וממשיכים להנגיש את השירות הביתה ע"י הצוותים הרב מקצועיים.

במרחבים הפריפריים, הצוותים של מכבי פועלים להנגשת השירות בקו העימות, ומשתמשים ברכב ממוגן ושימוש אישי לאמצעי מיגון (קסדה ושחפ"צ) לצורך שמירה של רצף טיפול ומתן מענה מקסימלי בבית המטופל. בשאר המחוז, העשייה השוטפת כשגרה ואף מוגברת מענה טלפוני, וירטואלי ופרונטאלי למטופלים בתדירות יותר גבוהה.

מיד עם פרוץ המלחמה, בוצעו שיחות טלפוניות לכלל המטופלים ביחידה, נוצר קשר אישי ע"י כלל הצוותים למטופלים לשיחת "מה נשמע", זיהוי צרכים, מבצע חיסונים, מתן מרשמים, אספקת תרופות ומתן מענה בהתאם עם דגש על שמירת רצף טיפול, ומתן מענה לאנשים המפונים מאזורים שונים בצפון ומשאר המחוזות.

מהנהלת היחידה לטיפולי בית של מכבי שירותי בריאות בצפון נמסר: "צוות היחידה לטיפולי בית, עושה עבודת קודש, מלא בנתינה אינסופית, שליחות, מסירות, זמינות, מחויבות ואחריות כלפי המטופלים ובני משפחתם. הצוות הם קרן האור שנכנס הביתה למטופלים ומפיץ תקווה לחשיכה בימים סוערים אלו, מתמודדים עם סיטואציות מורכבות מבחינה רפואית, סוציאלית וכעת גם ביטחונית. העבודה שלהם מלאה בהמון רגישות, חמלה וסבלנות מדהימה שעוטפת וחובקת בשגרה בכלל וברגעים קשים בפרט. מלוא הערכה לצוות מיוחד זה וישר כוח על עשייה ראויה לשבח בזכות האנשים. גאוות יחידה".

ד"ר סג'יע אבו שאהין ואחות נורה קרבדאי- יחידת טיפולי בית צפת. קרדיט צילום:מכבי
ד"ר בסאת ביתם – יחידת טיפולי בית גליל מערבי. קרדיט צילום: מכבי

נושאים קשורים: מכבי שירותי בריאות, חרבות ברזל, קו העימות, מטופלים


מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות