שר הביטחון בביקור בקרית אתא

יואב גלנט שר הביטחון, הגיע לקרית אתא ונפגש עם ראש העיר וראשי ראשויות בהערכת מצב. בנוסף, משלחת חינוך מהעיר יצאה לסיור בעוטף עזה והרצאה לזכרו של חייל תושב העיר שנפל במלחמת "חרבות ברזל".

| עודכן: פברואר 6, 2024

ביקור שר הביטחון בקרית אתא. קרדיט:דוברות עיריית קרית אתא

בשבוע שעבר (יום ג') התארח בעיריית קרית אתא, שר הביטחון יואב גלנט, במסגרת הערכת מצב שהתקיימה בהשתתפות ראש העיר יעקב פרץ וראשי הרשויות של הקריות, חיפה, טירת הכרמל ונשר, מפקד פיקוד העורף האלוף רפי מילוא, מפקד מחוז חיפה אלוף משנה דניאל נהרי , יו״ר המרכז לשלטון מקומי וגורמים נוספים במערכת הביטחון.


במהלך הפגישה הציג ראש העיר בפני השר את הצורך במוכנות ובהתגוננות העורף במקרה של הרחבת המלחמה, פערי המקלוט והצורך בהצטיידות במקרים של תרחישי קיצון. נציגי פיקוד העורף סקרו את האתגרים השונים בעת חירום והמענים שיינתנו במרחב האזרחי על ידי מערכת הביטחון. שר הביטחון, יואב גלנט הביע את הערכתו בפני נציגי פיקוד העורף וראשי הרשויות על שיתוף הפעולה וההיערכות הרצופה למצב החרום והבטיח לבחון ולטפל בנושאים שהועלו במהלך הישיבה. לדבריו: "חיל האוויר מקדיש חלק קטן מכוחו לעזה, הוא שומר בכוננות חלק גדול מכוחו על מנת להתמודד עם תרחיש צפוני. אני מקווה שלא נגיע למצב הזה, אבל אנחנו ערוכים לנושא".

קרדיט:דוברות עיריית קרית אתא

מחלקת החינוך בסיור בעוטף


בשבוע שעבר' יצאו לסיור ביישובי העוטף כלל מנהלי בתי הספר בעיר. הסיור כלל מפגשים עם גורמי החירום וההצלה שפעלו בשטח כולל עדות של מ"פ ששכל את שני ילדיו במסיבה ברעים ושל סא״ל ערן מסס, מנהל אגף חזות העיר בעירייה שהיה בין הראשונים שהגיע לתת סיוע באיזור המסיבה והקים חמ"ל לשורדים. בהמשך ביקר הצוות בחניון התקומה שהוקם לזכר החללים ולסיום שמעו את הרצאותו של סמח"ט חטיבת ביסל"ח על המלחמה והשלכותיה. במסגרת הפעילות חילקו המנהלים לחיילים בחטיבות באיזור חבילות שנתרמו ע"י התלמידים והצוותים בכל בית ספר.

סיור עוטף. קרדיט:דוברות עיריית קרית אתא
קרדיט:דוברות עיריית קרית אתא

הרצאה של השחקן דין מירושניקוב לזכרו של ירון זהר ז"ל שנפל במלחמת "חרבות ברזל"

את סיום המחצית הראשונה בחרו בחטיבה ב' רוגוזין, לציין בהרצאתו מעוררת ההשראה של השחקן דין מירושניקוב. דין סיפר על תחנות חייו- החל מעלייתו לארץ מאוקראינה כילד בן 9, ועד שירותו הצבאי בשייטת 13 ופציעתו במהלך ההשתלטות על הספינה מרמרה ב 2010. בסיפור חייו של דין, שזורים כחוט השני ערכים של קבלת השונה, קליטת עלייה, זהות עצמית, אהבת הארץ וסוגיות חברתיות. במהלך היום נפגש דין עם גיא זהר, תלמידת בית הספר ואחות של ירון זהר, תלמיד החטיבה שנפל במלחמת "חרבות ברזל". דין הקדיש את ההרצאה לזכרו של ירון זהר ז"ל.

דין מירושניקוב בהרצאה לזכרו של ירון זהר- קרדיט:דוברות עיריית קרית אתא

נושאים קשורים: קרית אתא, שר הביטחון, חרבות ברזל


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *