הגיעה לבדיקה וילדה במרפאה

דרמה במרפאת מכבי: מטופלת בת 28 הגיעה לבדיקה שגרתית בשלב היריון מתקדם, 40 דקות לאחר מכן הגיחה ביתה לעולם. "לא רציתי לנסוע סתם לבית החולים".

| עודכן: אפריל 23, 2024

צוות מכבי מקיף את המטופלת ביחד עם התינוקת החדשה.קרדיט צילום: צילום פרטי

קורל שמחה (28) תושבת קרית חיים, הייתה בטוחה שהיא מגיעה למרפאת 'מכבי' בקרית מוצקין לבדיקה שגרתית. לאחר שחשה מעט כאבים ולחצים בשבוע ה-39 להריונה, היא בקשה לבצע בדיקות. "לא רציתי לנסוע סתם לבית חולים" היא משתפת.

גם לאחר שביצעה בדיקה ראשונה במוניטור, הממצאים לא הצביעו על צירים משמעותיים. מספר דקות לאחר מכן החלה הדרמה. טל רונקין, אחות במכון בריאות האישה ומיילדת בעברה משחזרת: "לפתע המטופלת החלה להתנשם בכבדות ולא הצליחה לעמוד על רגליה. רופא הנשים שנכח במרפאה בדק אותה וביקש להזמין לה אמבולנס להמשך טיפול. בבדיקה הראשונה שביצעתי עלה כי הפתח הגיעה ל-4 ס"מ, אך לאחר מספר דקות העניינים החלו להתקדם והפתיחה כבר הייתה על 8 ס"מ ואיתם הצירים וירידת המים".

בזמן שהאמבולנס עשה דרכו אל מרפאת 'מכבי', האחות כבר הבינה שהלידה מתרחשת כאן ועכשיו. למזלה של המטופלת, האחות הינה מיילדת מוסמכת בעברה ומכאן השתלשלות האירועים הייתה פשוטה מאוד. "בהתחלה צרחתי איך תיילדי אותי כאן? אני אדם מאוד מאמין ופשוט זעקתי לשמיים. פשוט אמרתי לעצמי אין ברירה אני חייבת ללדת כעת, זה המאני טיים"-הוסיפה המטופלת.

הודות לשיתוף פעולה של צוות האחיות של 'מכבי' וד"ר אינה בלייכר, מומחית לרפואת נשים, חצי שעה לאחר מכן, כבר הגיחה תינוקת חדשה לעולם. קורל שימחה סיכמה לאחר הלידה: "זאת הייתה חוויה יוצאת דופן, כמו לידה ביתית. לא היה לי זמן אפילו לחשוב על אפידורל. לשמחתי זה עבר חלק ללא תפרים וללא כאבים כלל. לידה טבעית מושלמת וחלקה. פשוט נס". מספר דקות לאחר מכן הגיע האמבולנס, יחד עם התינוקת הם פונו להמשך טיפול לבית החולים במצב רוח מרומם. "כנראה שהייתי צריכה ללדת שם. זכיתי לקבל טיפול מדהים מהלב והנשמה. כולם תמכו בי והייתה התרגשות גדולה. זה רגע שאקח איתי כל חיי".

טל רונקין, אחות 'מכבי' במכון בריאות האישה בקרית מוצקין סיכמה-"זאת הייתה עסקה משתלמת לשנינו. אני זכיתי לקבל לידה והיא זכתה במיילדת אישית. זכות גדולה עבורי להיות במקום הנכון בזמן הנכון. חוויה מאוד מיוחדת ומרגשת עבור כולנו".

טל רונקין אחות מכבי שירותי בריאות, המיילדת. קרדיט צילום: צילום פרטי
קורל שמחה בבדיקת המוניטור דקות אחדות לפני הדרמה. קרדיט צילום: צילום פרטי


נושאים קשורים: מכבי שירותי בריאות, לידה, מרפאה


מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות