האונקולוג שהרקיד את החולות במחלקה ב"כרמל"

קשה היה שלא להתרגש למראה חולות הסרטן במחלקת נשים בכרמל. תוך כדי שהן מקבלות טיפולים כימותרפיים, הן עמדו רקדו ושרו לצלילי שירים מוכרים, עם קולו המרגיע של ד"ר אילן אטלס, כשלרגע אחד הן מניחות בצד את כל הכאבים והטיפולים.

| עודכן: אוגוסט 28, 2023

ד"ר אטלס מנגן למטופלות ביחידה לטיפול יום אונקולוגי בכרמל קרדיט – צילום אלי דדון

זר, שהיה נכנס ליחידה לטיפול יום אונקולוגי במחלקת נשים בכרמל, היה חושב לרגע שהתבלבל במקום. המטופלות, שהיו מחוברות לעירויים עם טיפולים כימותרפיים עמדו, רקדו ומחאו כפיים לצלילי מוסיקת שנות ה-60, כשחיוך גדול מקשט להן את הפנים. את המוסיקה ניגן ושר לטובת המטופלות לא אחר מאשר ד"ר אילן אטלס, מבכירי וותיקי האונקולוגים בישראל. ד"ר אטלס, שגדל והתמחה במחלקת נשים בביה"ח כרמל, הוא גם זמר ונגן מוכשר בשעות הפנאי.


השבוע, החליט ד"ר אטלס לעשות טוב למטופלות האונקולוגיות במחלקת נשים בביה"ח כרמל והגיע מלווה בגיטרה, במערכת הגברה מקצועית ובחבר, ויחד הם שרו וניגנו את שירי שנות ה-60, כדי לעשות קצת טוב למטופלות. המטופלות שהתרגשו מאוד, קמו ממיטות הטיפול והחלו לרקוד ולמחוא כפיים, כשהן שרות בקול עם ד"ר אטלס והצוות המטפל את כל השירים היפים והמוכרים.


"זה פשוט היה מדהים ומיוחד, " סיפרה בהתרגשות אניטה מצה, מטופלת אונקולוגית ביחידה, תושבת הקריות. "המוסיקה והריקוד יחד עם הצוות המטפל שלנו, פשוט מלאו את ליבי בשמחה ועזרו לי ולשאר המטופלות להשכיח קצת את המחלה. כבר 3 וחצי שנים שאני בטיפולים כימותרפיים וביולוגים ביחידה בכרמל, יש לנו כאן צוות מקצועי כל כך אנושי ומיוחד, שעוטף אותנו בהמון אהבה ועוזר לנו לעבוד את תקופת הטיפולים בצורה הטובה ומחבקת ביותר שאפשר. המוסיקה והשירים במחלקה הפתיעו ריגשו ושימחו אותי, זה ממש עזר לנו להשכיח את המחלה, תודה וכל הכבוד לביה"ח כרמל על היוזמה המרגשת ".

האחות הויידה אבדאח עם המטופלת אניטה. קרדיט – צילום אלי דדון


ד"ר יקיר שגב, מנהל היחידה לגניקולוגיה אונקולוגית בכרמל ומי שאחראי על הטיפול בחולות ביחידה, הודה לד"ר אטלס על היוזמה המיוחדת ואמר," ד"ר אילן אטלס, ששימש עד לאחרונה מנהל היחידה לגניקולוגיה אונקולוגית בביה"ח פוריה, גדל והתמחה בכרמל והוא מוותיקי האונקולוגים בישראל. בשעות הפנאי, ד"ר אטלס הוא גם זמר ונגן מוכשר, המקדיש גם בפנסיה מזמנו להנעים את שהותן של המטפלות האונקולוגיות. אני מודה לו על היוזמה והנתינה המיוחדת לטובת המטופלות שלנו בכרמל ".

ד"ר אטלס עם ד"ר יקיר שגב קרדיט – צילום אלי דדון


אצל ד"ר אטלס, ששימש מעל 20 שנה כמנהל היחידה לגניקולוגיה אונקולוגית בביה"ח פוריה, המוסיקה מגיעה מהבית ונמצאת אצלו עמוק בדם. אימו של ד"ר אטלס, הגב' דליה אטלס, היא מי שהקימה והיא גם המנצחת של התזמורת הסימפונית המפורסמת של הטכניון בחיפה . "גדלתי בבית מוסיקאלי ואני מנגן על גיטרה,חלילית ואני גם שר להנאתי", מספר ד"ר אטלס.


את היוזמה לנגן למטופלות, גילה במקרה ד"ר אטלס לפני 15 שנה, אז במקרה, ניגן לפני מספר מטופלות במחלקה וראה שזה עושה להן טוב. לפני מספר שבועות, יצא ד"ר אטלס לפנסיה אחרי שנים רבות בטיפול בנשים חולות סרטן והחליט למסד את המוסיקה לטובת המטופלות במיזם התנדבותי מיוחד. את המיזם החדש הוא בחר להשיק במחלקת נשים בביה"ח כרמל, המקום בו הוא החל את דרכו המקצועית ברפואת נשים.
"קראתי למיזם שלנו "שירו-תרפיה" כי יש בו שילוב של שירה מוסיקה ותרפיה , אני שמח להעניק אותו לנשים חולות הסרטן ואני מקווה שזה יעשה להן טוב וישכיח להן במעט את הטיפולים ויביא להם מעט מזור ושקט."


ד"ר אטלס, מתכוון לגייס עוד נגנים ואנשי מוסיקה מכל רחבי הארץ, כדי להרחיב את המיזם "השירותרפיה" ולהעניק מוסיקה ורוגע לכמה שיותר חולות סרטן בישראל.

ד"ר אטלס והגיטרה קרדיט – צילום אלי דדון

נושאים קשורים: בית חולים כרמל


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *