בן 100 נותח בהצלחה בכרמל וחגג יום הולדת

בגיל 100, אף בית חולים לא הסכים לנתח את משה עלמני, תושב הגליל העליון. במערך הכירורגי של ביה"ח כרמל הרימו את הכפפה: גם ניתחו את משה בהצלחה וגם חגגו לו את יום הולדתו ה-100, שחל בדיוק יומיים לאחר הניתוח. ד"ר אריה ביטרמן, מנהל המערך הכירורגי בכרמל - "אנחנו נלחמים ולא מוותרים על אף חולה בכל גיל ובכל מצב, אנחנו בכרמל רואים רק את טובת המטופלים שלנו".

| עודכן: ינואר 23, 2024

משה, ד"ר ביטרמן וצוות המחלקה. קרדיט – צילום אלי דדון וירון חזן דוברות כרמל


כבר 5 דורות שמשה עלמני ומשפחתו ממושב עלמה שבגליל העליון, חיים ואוהבים את הארץ. משה שסבל מכאבי בטן עזים ואובחן כחולה אונקולוגי, נזקק לניתוח דחוף אבל אף בית חולים מבתי החולים אליהם פנה משה, לא הסכים לנתח אותו בגלל גילו ומצבו הרפואי המורכב.
"כשמשה פנה אליי וראיתי כמה הוא רוצה ונלחם להמשיך לחיות החלטתי שאנחנו חייבים לעשות הכל כדי לעזור לו ", אומר מנהל המערך הכירורגי במרכז הרפואי כרמל ד"ר אריה ביטרמן.


משה, שאובחן כחולה אונקולוגי, הגיע למערך הכירורגי של כרמל, שם הוא נבדק בקפדנות ע"י מומחי המערך. כחלק מקבלת ההחלטה המורכבת האם לנתח את משה או לא, קיימו בכרמל התייעצות מולטי דיציפלינרית עם כל מומחי ביה"ח, בהם מומחי הרדמה וטיפול נמרץ, מומחים אונקולוגיים ומנתחים כירורגים בכירים, ובתום התייעצות החליט ד"ר ביטרמן לקחת את הסיכון ושמשה יעבור את הניתוח בביה"ח. משה הורד לחדר ניתוח שם, ניתח אותו ד"ר ביטרמן מנהל המערך בשיטה הלפרוסקופית, בעזרתם של ד"ר ליבוביץ וד"ר דשקובסקי. הניתוח שהיה מורכב ערך כ 4 שעות כשבסופן הועבר משה למחלקת ההתאוששות ולאחר מכן הוא הועלה למחלקה.


לאחר יומיים, כשהוא מתאושש במחלקה בצורה מוצלחת מהניתוח הקשה, הפתיע צוות המחלקה את משה בבלונים ועוגת יום הולדת חגיגית לרגל יום הולדתו ה 100, שחל בדיוק באותו היום. כולם מחאו למשה כפיים ושרו לו יום הולדת שמח, והוא התרגש עד דמעות והודה לצוות בברכות ותודה מעומק הלב.
"זה היה אתגר גדול, מורכב ומיוחד לכולנו, ואני שמח שיחד עם כל צוות המערך הצלחנו לעמוד בו ולהחזיר את החיוך ושמחת החיים למשה", אומר ד"ר ביטרמן. "לנתח חולה בן 100, זו אינה משימה קלה ופשוטה כלל, יש כאן לא מעט סיכונים אבל אנחנו בכרמל לא מוותרים על אף חולה, ואני שמח שלקחנו יחד ובגיבוי של כל ביה"ח את ההחלטה הנכונה והצלחנו להציל את משה".


משה, ששם משפחתו עלמני על שם המושב בו הוא חי, מושב עלמה שבגליל העליון, עבד שנים רבות כאיש אחזקה במפעל וולקן שבמפרץ חיפה, הוא אוהב לעשות ספורט וחובב כדורגל מושבע .
"הסוד שלי לחיים ארוכים " מספר משה, " זה לעשות ספורט לא להתעצבן ולחייך תמיד". משה שמחלים עכשיו בהצלחה מהניתוח, נמצא כעת בתהליך מעבר למוסד רפואי שיקומי והוא מסכם ואומר, "אין לי מילים להודות לצוות המדהים של המחלקה ולבית החולים כרמל. יש כאן מלאכים בלבן, צוות סיעודי מיוחד שטיפל בי כל כך יפה שאין לי מילים להודות לכם , אני מברך את כל הצוות בחיים ארוכים וטובים ושתמשיכו תמיד לעזור לאנשים ולעשות רק טוב".

ד"ר ביטרמן, משה והאחות תמי בכר בנימין. קרדיט – צילום אלי דדון וירון חזן דוברות כרמל

נושאים קשורים: בית חולים כרמל, ניתוח


תגובה אחת על “בן 100 נותח בהצלחה בכרמל וחגג יום הולדת”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *