מיילדות מחודש ראשון: שירות חדש ב"כרמל" ליולדות

מיילדות בית חולים כרמל וצוות כללית מחוז חיפה, משיקים שירות חדש לנשים: "מיילדות מהחודש הראשון", ליווי הריון בקהילה על ידי מיילדת מביה"ח כרמל. המטופלות מספרות: "שיתוף הפעולה הייחודי, מעניק לנו חווית טיפול וערך מוסף ייחודי של שילוב מקצוענות מיילדות ביה"ח, והכי קרוב אלינו הביתה במרפאה שלנו".

| עודכן: אפריל 15, 2024

ד"ר עמית דמתי וצוות מיילדות כרמל. קרדיט צילומים – אלי דדון ודוברות כללית


הפאן המקצועי של מיילדות ביה"ח כרמל יחד עם הניסיון רב השנים של ליווי הריון במרפאות הכללית בחיפה ובצפון, מקבל מעתה שדרוג והרחבה באמצעות שירות חדש, "מיילדות מחודש ראשון".
השירות החדש מאפשר שירות מעקב היריון על ידי מיילדות מבית החולים כרמל כבר מראשית הדרך במרפאות הקהילה. השירות מופעל כיום על ידי צוות מיילדות של בית החולים כרמל ואחיות מרפאות כללית בקרית שמואל ובשפרעם, והוא צפוי להתרחב בקרוב למרפאות ומרכזי בריאות אישה נוספים. המודל החדשני והייחודי מעניק שירות מותאם אישית, זמין, נגיש ומקצועי לכל הנשים בהריון שאינו בר סיכון, וללא קשר למספר ההיריון.


ד"ר ראובן קידר, מנהל חדרי הלידה בכרמל אומר כי: "זהו שירות מצוין שכל השותפים בו רק מרוויחים. המיילדות המקצועניות שלנו מכירות ומתחברות לנשים בקהילה כבר בחודשי ההיריון הראשונים. זה נותן להם ביטחון מחזק אתהקשר ומעצים את חווית הלידה".


חנאן סנעאללה, מיילדת בכירה מצוות חדר לידה במרכז הרפואי כרמל מקבוצת כללית וכעת גם מעניקה את השרות במרפאת שפרעם של כללית מספרת: "המטרה שלנו היא להיות הכי קרובים וקשובים לנשים ההריוניות כבר בחודשים הראשונים של ההיריון, כדי שנוכל לתת להם תשובה ומענה לכל שאלה או בעיה. אני כמיילדת פוגשת ומלווה את האישה מהפגישה האישית במרפאה בקהילה ועד שאנחנו נפגשות בחדר הלידה. הליווי שלנו כאחיות מיילדות נותן לנשים שקט נפשי וביטחון שעוזר להם לעבור את תקופת ההיריון והלידה בצורה קלה
יותר".


בכללית מדגישים כי מטרת השירות היא לתת מענה הוליסטי עבור נשים הרות מקצועי ורגשי כאחד, החל מהשלבים הראשונים של ההיריון ועד לאחר הלידה. המלוות הן מיילדות מנוסות מצוות חדרי הלידה של ביה"ח כרמל, המביאות איתן את יתרונות ההיכרות והעבודה בחדרי הלידה מול היולדות ויחד עם אחיות המרפאה משלימות את המענה עבור האישה.


אהובה טל מנהלת הסיעוד בבית החולים כרמל מסבירה: "מערך היולדות וצוותי חדרי הלידה שלנו בכרמל הם מהמנוסים והטובים ביותר, אנחנו דואגים למעטפת שירות וטיפול ליולדות מרגע הגעתן לחדר הלידה ועד ליום המאושר של שחרור היולדת עם תינוקה החדש הביתה. למיילדת בכרמל תפקיד עם חשיבות רבה המחייב ידע קליני רחב המאפשר לזהות ולהבחין בין מצבים נורמליים ותקינים לבין מצבים המחייבים התייחסות רפואית מיוחדת והתערבות בהתאם. צוות המיילדות שלנו יוצא כעת לקהילה ופוגש את הנשים ההריונות במרפאת האם
שלהן, שומע ומלווה אותן באורח צמוד, מפיג את חששן, מבצע הערכה כוללנית של צרכי המטופלת, ומכין עבורה תוכנית טיפולית המותאמת אישית עבורה, תוך דאגה לבטיחות האישה ועוברה".

בכרמל ובכללית מחוז חיפה וג"מ מעדכנים כי השירות הייחודי, שנעשה במקביל לליווי הרפואי, ניתן על ידי מיילדות מבית החולים כרמל, מתבצע בקהילה ומאפשר לנשים לקבל ליווי ותמיכה מתחילת ההיריון ועד סופו. המעקב כולל בדיקות מיילדותיות ורגשיות כאחד, וזאת תחת מעטפת מקצועית תומכת ומרוכזת של מגוון השירותים הנדרשים, כולל תכנית לידה וחיבור לחדר הלידה.


רינת בסל, מנהלת הסיעוד במחוז חיפה וגליל מערבי מסכמת ואומרת כי: "ליווי הריון ע"י אחות במרפאה נותן מעטפת תומכת ומקצועית לאורך כל תקופת ההיריון. הליווי תורם להפחתת חרדות, משפר את ההרגשה הכללית ומאפשר לנשים לחוות את ההיריון בצורה חיובית ומעצימה. הליווי הנוסף ע"י מיילדת, מבוסס על עקרונות ומודלים בין לאומיים של רצף טיפולי והמשכיות הטיפול על פי סמכויותיה של המיילדת המלווה, הכולל בתוכו שיתופי פעולה בין הגורמים הטיפוליים".

צוות סיעוד ומיילדות ביה"ח כרמל במרפאת הקהילה בק.שמואל. קרדיט צילומים – אלי דדון ודוברות כללית
צוות הסיעוד ומיילדת כרמל במרפאת שפרעם.

נושאים קשורים: כללית, בית חולים כרמל, לידה


מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות