סיפורה של דירה פרק ב' – מחלום למציאות

לאחר ההכרות הראשונית והבנת צרכי המשפחה, עברנו לשלב התכנון. המצוי – דירת שלושה חדרים חשוכה וישנה. הרצוי – דירת ארבעה חדרים מוארת וזורמת. התחלתי בפריסת הבית, חלוקה בין החלל הציבורי לפרטי ומיקום יחידת ההורים בחלק שונה של הבית, לפרטיות מקסימלית.

| עודכן: אוגוסט 26, 2023

קרדיט: נילי המודה.

בתכנון יחידת ההורים, ניתן דגש מיוחד על מקומות אחסון רבים, כך שהדלת ליחידה היא חלק מארון קיר ומשתלבת לתוכו באופן הומוגני. בתכנון חדרי הילדים, הדגש המרכזי היה פונקציונליות- הקפדנו שלכל ילד יהיה שולחן עבודה, ארון, מקום למשחק ומרחב שינה.
בחדר העבודה, הדגש ניתן על חיבור לשאר הבית, כך שיספק פרטיות מצד אחד אך לא יגרום לניתוק מוחלט מהצד השני.

בחלל הציבורי, עיקר הדגש היה על זרימה בין כלל החללים – מרפסת, פינת אוכל, סלון ומטבח. הקפדתי שהקו העיצובי יחבר את כל חלקי הבית הציבוריים ובחללים הפרטיים, נתנו יד חופשית לאופיו וטעמו של
כל אחד מבני הבית. בשלב הבא, ניגשנו לבחור את אנשי המקצוע השונים.


טיפ חשוב: במעמד חתימת החוזה, הקפידו לרשום ולסכם את כלל הבלתמי"ם האפשריים. סכמו מועד מסירת מפתח שבמידה ולא יתקיים, תיהיו זכאים לפיצוי הולם. דאגו להבהיר לבעלי המקצוע, כמה חשובים לכם יחסי שכנות טובים, והשמירה על המרחב הציבורי בבניין נגיש, תקין ושמיש. לסיום, שימו לב לתקופה בה אתם בוחרים לבצע את השיפוץ. קחו בחשבון עיכובים בשל חגים של הדתות השונות, חופשים ממסגרות חינוכיות, ואפילו ימי הולדת. לכל ארוע יש השפעה קריטית על התקדמות תקינה בלו"ז הצפוי.

בשבוע הבא – בחירת חומרי גלם, יצירת קו עיצובי, והרבה תמונות השראה.


אם הקריאה עוררה בכם שאלות כיתבו לי ואשתדל להתייחס אליהן במאמרים הבאים.

קרדיט: נילי המודה

נושאים קשורים: עיצוב בתים


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *