רק דיא סבע

השחקן היחיד, מבין אלו ששיחקו 90 דקות מול אלופת מלטה, וגילה יכולת מלאה. דיא סבע, הראה מהלכים מליגה אחרת והצדיק את החתימה על החוזה החדש והמשודרג. דולב חזיזה, בין המצטרפים למשחק במחצית השנייה, בישל פעמיים בצורה נהדרת ובאחד מהם, עיבה את תיק הרזומה הנדיר של פיירו במסגרת האירופית. ההגנה עדיין בעייתית ואם לא תשתפר היכולת בעמדה זו, שריף טירספול המולדבית, היריבה של מכבי בסיבוב הבא, עלולה לדרוך על יבלות הקו האחורי. אלה המסקנות החלקיות ממשחק אימון לעיני 30 אלף צופים:

| עודכן: יולי 19, 2023

דיא סבע באדיבות מכבי חיפה, ראובן כהן

אף אחד לא אוהב להפסיד, אפילו כשמבטיחים את העלייה לשלב הבא, כבר אחרי המשחק הראשון. מהפך לא היה אפילו אופציה בסמי עופר, גם כשהמרון המלטזית הובילה 0:1, בכל זאת, לא נעים לפגר במהלך הכניסה לעונה חדשה ועם מאמן חדש. יש מי שחשב על התחושות של מסאי דגו, בדקות הפיגור, לא נחמד ובוודאי לא מוסיף לביטחון שקריטי כל כך. אבל

איכשהו, הרכב טרי במחצית השנייה, דיא סבע אחד גדול ושני בישולים מסחררים של דולב חזיזה, עשו דליט (מחיקה) על מה שקרה קודם לכן. עם 1:2 סביר, לא רבים יזכרו את המפגש הראשון העונה בבית, שיוגדר בזכרון כמשחק אימון לעיני 30 אלף צופים. הנה, ליאור רפאלוב, אחרי קריירה ענקית, שיחק לראשונה בחיפה לעיני 30 אלף צופים.

חזיזה באדיבות מכבי חיפה, ראובן כהן

דגו עשה 6 חילופים בהרכב הפותח וטוב שכך, מתי תהיה לו הזדמנות לבחון כל-כך הרבה שחקנים, אם לא כאשר אתה מוביל 0:4? לא במפתיע, כדרכן של קבוצות בינוניות מסתגרות, גם המרון ממלטה, הורידה את הרמה של חיפה לזו שלה. במשך 66 דקות לא נמצא מי שיפתח את השער והתיאבון.

אם אנחנו מתייחסים לשחקנים כבודדים, במשחק הרשמי השני של העונה החדשה בסך הכל, רק שחקן אחד היה בכושר מלא מבין אלו ששיחקו 90 דקות – דיא סבע. גם אם הוא צריך להוריד קילוגרם או שניים (או שאני טועה?), סבע התגלה כגאון כדורגל – פתח חופשי את ההגנה המלטזית במסירות ברמה של ליגה אחרת. העונה, סבע יצטרך להיות המבשל וגם המבקיע, תפקיד שאותו מילא עומר אצילי בעונה שעברה. בינתיים,הוא לא הבקיע, אבל הנעת הכדור של היתה תענוג, במדור הכלכלה היו אומרים שהצדיק את החוזה החדש.

כמובן ששני האסיסטים של חזיזה היו נפלאים. הבישולים הם החלק בו יצטרכו חזיזה, סבע וצ'רון שרי להתחלק ב"ירושה" שהותיר עומר אצילי. היה עדיף שחזיזה גם יחזור לכושר הבקעה, מה שלא כל-כך עבד אצלו אשתקד,לא פשוט וראינו כמה התקשה באחד על אחד עם השוער של המרון. פיירו? לא ברור איך ייראה העתיד הקרוב איתו, אבל מה שבטוח שתמיד יוכל לקחת את הרזומה המדהים שלו לקבוצה הבאה שתנהל אתו מו"מ – 8 שערים במוקדמות ליגת האלופות.

מכבי חיפה בצ'מפיונס באדיבות מכבי חיפה, ראובן כהן

ההגנה הייתה חדירה יחסית ואפילו ספגה שער מאמ'בונג, שחקנה של קרית-שמונה אשתקד. לא רק השחקנים לא מוכנים, אלא משחק ההגנה כולו והקישור הדפנסיבי כולו. בלי שיפור משמעותי, שריף טירספול המולדבית, עלולה להוות איום ממשי על ההתקדמות של חיפה בסיבוב השני. משום מה, מחמוד ג'אבר קוצר שבחים עוד מהתקופה שאחרי פציעתו, אבל לנו הוא נראה חלוד עוד מהתקופה שלפני פציעתו בעונה שעברה.

מה היה חסר לי? שיתוף לפרק זמן מסוים של ענאן חלאילה. אולי טוב שיכנס לאט ולא בסערה, אבל אין סיבה לייבש אותו. מכבי חיפה צריכה את השחקן שכיכב בטורנירי הצעירות והנוער, וגם הבקיע במשחק הראשון מול המלטזים, שתי דקות אחרי כניסתו.

נושאים קשורים: כדורגל, מכביחיפה, צ'מפיונס ליג


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *