יהב מעלה הילוך – מציג את חזון העיר חיפה

יונה יהב, הקים את צוות "100 הימים", לכתיבת חזון העיר חיפה. בצוות שמות ידועים בעיר כמו דוד לוריא,דני פסלר ועוד. יהב:""אני שב לתפקידי כדי להכין את חיפה אל אתגרי העתיד"

| עודכן: יולי 19, 2023


יונה יהב, ראש העיר לשעבר, המתמודד לראשות העיר חיפה, מתכוון להציג בתוך זמן קצר את חזון חיפה השלם אותו הוא מתכוון ליישם מיד עם שובו לתפקיד. לצורך כך, גיבש יהב את "צוות 100 הימים", לקביעת חזון העיר חיפה כפי שהוא רואה אותו, שתכליתו להעמיק ולהציע תכניות ביצוע אופרטיביות לעיר.  

בצוות, שהחל לאחרונה בכתיבת תכניות העבודה לקדנציה הקרובה, חברים דמויות מוכרות מאוד בציבוריות החיפאית והישראלית:

תא"ל (מיל.) דוד לוריא, מי שהיה מפקד בסיס חיל הים בחיפה וראש מנהל התפעול בעירייה, יהיה אמון על כתיבת תכנית העבודה לסילוק תופעת החזירים מהעיר וחיזוק הביטחון האישי.

חנן מרקוביץ', יזם היי-טק חיפאי ומומחה בפיתוח עסקי, כותב לבקשת יהב את התכנית לפיתוח עסקי ותעסוקתי בעיר, שמטרתה בין השאר לשנות את מאזן ההגירה בעיר ולהפכו לחיובי.

דני פסלר, מנהל המרכז הישראלי למצוינות בחינוך שכיהן בעבר כמנכ"ל רשת החינוך "עתיד" ומנכ"ל ליאו בק וכן כראש מינהל החינוך, התרבות והרווחה בעיריית חיפה, יכתוב את תכנית החינוך, החל משלב הלידה ועד לבגרויות. בנוסף, יכין את פרק התרבות בתכנית יהב לעתיד העיר.

שרון בנד, מתכננת ערים המתמחה בתכנון אסטרטגי, פיתוח אורבני, תיירות, תעשייה וקהילה, תכין עבור יהב את פרק התיירות במטרה לעודד את תיירות הפנים והחוץ כמנוע צמיחה כלכלי לחיפה.

עו"ד אסף גסטרפרוינד, שמאי חיפאי ותיק, ויו"ר המחוז בלשכת השמאים הארצית, התבקש על ידי יהב לכתוב את פרק פיתוח הבינוי ותשתיות העיר – הן בנושא בניה חדשה, והן שילוב תכניות התחדשות עירונית במרקם העיר.

יונה יהב: "אני שב לתפקידי כדי להכין את חיפה לאתגרי העתיד. בחמש השנים האחרונות, ניתנה לי ההזדמנות לראות את הנעשה בעיר מבחוץ, לשוחח עם מומחים רבים ולשאוב רעיונות לעשייה חדשה מהארץ ומהעולם.
תכנית העבודה שלי תושלם בימים הקרובים, לאחר שהצוות הנבחר העוסק בהכנתה ישלים את פגישותיו עם מומחים מכל תחומי החיים בחיפה. התכנית תוצג להערות הציבור, כך שכבר ביומי הראשון בתפקידי כראש עיר אוכל להתחיל ביישומה"

קרדיט לתמונה: דוברות יונה יהב

נושאים קשורים: חיפה, בחירות, יונה יהב


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *