עציוני במכתב לבכירים בממשלה:הקימו שדה תעופה על אי מלאכותי מול חופי חיפה

עו"ד דוד עציוני במכתב לבכירי הממשלה: "שוב חיפה מודרת מדיוני הממשלה. אפעל לקדם עבור חיפה את תכנית האי מלאכותי ושדה תעופה משלים לנתב"ג מול חופי חיפה"

| עודכן: יולי 12, 2023

דוד עציוני צילום מיכה בריקמן

בעקבות ישיבת הממשלה בנוגע לחלופות לשדה התעופה בנתב"ג והקמת שדה תעופה משלים בצפון הארץ. שלח היום, ד', עו"ד דוד עציוני מכתב בהול לבכירי הממשלה בהם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שרת התחבורה, מירי רגב, שר האוצר, בצלאל סמוטריץ' ויואב גלנט, שר הביטחון.

במכתב פירט עציוני את המלצות גורמי המקצוע בעבר בנוגע להקמת אי מלאכותי מול חופי חיפה ושדה תעופה אשר ישמש כשדה תעופה משלים לנמל התעופה הרשמי של המדינה נמל התעופה בן גוריון.

המכתב הגיע בעקבות ישיבה נוספת בה השרים ואנשי המקצוע לא הגיעו להסכמות על שדה משלים לנתב"ג. כאשר שר האוצר, בצלאל סמוטריץ', דרש לקדם מידית את בניית השדה ברמת דוד ובמטרה לחזק את הצפון וליצור 10,000 מקומות עבודה חדשים כאשר אחת מהטענות העולות בדיון כי נתב"ג כבר הגיע לשיא הקיבולת שלו. כשפרויקט מסוג זה עשוי לקרום עור וגידים תוך 8 שנים. מן הצד השני, שרת התחבורה מירי רגב, הודיעה כי ללא קידום במקביל של שדה התעופה בנבטים היא לא תאפשר את קידום שדה התעופה ברמת דוד. שר הביטחון, יואב גלאט, חיזק את סמוטריץ' ואמר שהוא גם תומך בהמלצות גורמי המקצוע.

עו"ד דוד עציוני הוסיף ואמר לכתוב במכתב: "שוב העיר חיפה מודרת מהדיונים. זו תולדה של קדנציה אחת ויותר של חוסר תקשורת והיעדר עבודה משותפת עם משרדי הממשלה השונים. החלופה של אי מלאכותי מול חופי חיפה ושדה תעופה משלים לנתב"ג בעירנו הוצעה על ידי גורמי מקצוע מהמעלה הראשונה כפי הכתוב במכתב שהוצאתי היום והינה המתבקשת עבור מדינת ישראל, אזור הצפון וחיפה בפרט. אני מאמין בתכנית זו ובכוונתי לקדם אותה מול משרדי הממשלה השונים כשאשב על כסא ראש העיר בעוד שלושה חודשים. זאת על מנת להטיב כלכלית ותיירותית עם בירת הצפון חיפה".

קרדיט: מיכה בריקמן 

נושאים קשורים: חיפה, דוד עציוני, שדה תעופה


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *