תערוכת צילומים העוסקת במצב המדינה תיפתח השבוע באודיטוריום חיפה

| עודכן: אפריל 30, 2023

קרדיט: דיאנה קורמילקין

תלמידי תיכון עירוני ג' במגמות תקשורת חזותית ואמנות ייעלו ביום רביעי השבוע [3.05.23] תערוכת צילומים נוקבת המשקפת קונפליקטים בחברה הישראלית והאופן בו הם משתקפים בתקשורת

האתגרים העומדים בפני החברה הישראלית מעסיקים לא מעט את בני הנוער. השנה, לקראת גיוסם לצה"ל, בחרו תלמידי י"ב במגמות תקשורת חזותית ואמנות בתיכון עירוני ג' להציג בתערוכת צילומים וציורים מרגשת ונוקבת את השיח הפוליטי והחברתי, את המחאה ברחובות המדינה ואת הדיון התקשורתי בנושא.

הצילומים והציורים בתערוכה בועטים, דורשניים והמסרים מתפרצים מהם אחד אחד. בין היתר, הם עוסקים גם בתפקידה המהותי של התקשורת בעיצוב חברה ודעת קהל.
חלקים מהתערוכה עוסקים ב״ריק״ – הרגשה פנימית של וואקום המייצר פחדים, הבולטים בעיקר על רקע תרבות ה"אינסטנט".
התלמידים ביטאו גם את הצורך בחיפוש משמעות לחיים בייחוד אחרי תקופת הסגר בקורונה. כל העבודות הוצגו כעבודות גמר במגמת תקשורת חזותית אותה מובילה בבית הספר קארין גרינברג, ומגמת אמנות אותה מובילה רונית דרוקר.
במהלך שנת הלימודים התלמידים בחרו נושא, למדו אותו לעומק באמצעות מפגש עם ארגונים חברתיים שונים, צפייה ביקורתית באמצעי התקשורת ושיח עם קולות שונים בחברה.

מאי ויצמן, תלמידת י"ב מספרת כי בחרה לעסוק בנושא שנגע בה באופן אישי: ״החלוקה המצערת למחנות של ימנים, שמאלנים, דתיים, חילונים, יהודים ולא יהודים, הביאה אותנו לשכוח שבסופו של דבר אנחנו מדינה אחת. העבודה שלי מבטאת מסר שמגלם לתוכו את כל הפסיפס הישראלי והיה לי חשוב במיוחד להראות את נקודות המבט השונות של חלקי החברה השונים, כמובן של החיילים, השוטרים, האימהות ששולחות את ילדיהם לקרב, ובוודאי את נקודת מבטם של העם והאזרחים- שרואים מקור גאווה ושייכות לכוחות הביטחון שבזכותם אנו חיים פה בביטחון ובשקט. תהליך העבודה במהלך השנה היה מעשיר מאוד״.

לילך שני רומנו, מנהלת בית-הספר העירוני ג', מוסיפה: ״תלמידי תקשורת חזותית ואומנות, בהובלת קארין ורונית, המורות והרכזות המנוסות והמסורות, מצליחים שנה אחר שנה, להביא לידי ביטוי את השתקפות המציאות כפי שהיא נראית בעינייהם, ולהאיר, גם עבורנו המבוגרים, זויות ונקודות מבט ייחודיות אודות סוגיות שמעסיקות את כולנו״.

ממינהל החינוך נמסר כי מעורבותם של התלמידים בתהליכים המתקיימים בחברה הישראלית הינה ערך משמעותי ומרכזי בתכנית הלימודים. מתוך ידע, העמקה והבנה ניתן לפתח חשיבה ביקורתית בריאה, ולהביא אותה לידי ביטוי בדרכים שונות ויצירתיות.

תערוכת הצילומים "איזו מדינה מיוחדת במינה" תיפתח ביום רביעי, 3.05.23 בשעה 18:00 באודיטוריום חיפה והיא תישאר פתוחה לקהל הרחב ללא תשלום עד לסוף חודש מאי.

קרדיט: גפן כהן

נושאים קשורים: חיפה, אודיטוריום


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *