בגיל 35 בלבד: רופא מהמרכז הרפואי לגליל התבשר על קבלת פרופסור חבר קליני

| עודכן: אפריל 30, 2023

פרופ' כרידין צילום: רוני אלברט

בכך הפך פרופ' חלף כרידין, שקיבל את המינוי מטעם הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן בגליל, לאחד הפרופסורים הצעירים במדינה. למרות גילו הצעיר, הוא השתתף עד כה בכתיבת 190 מאמרים בכתבי עת מדעיים

פרופסור בן 35: ד"ר חלף כרידין, מנהל יחידת העור של המרכז הרפואי לגליל ומרכז תחום רפואת העור בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן ע"ש עזריאלי בגליל, התבשר השבוע על קבלת מינוי אקדמי של פרופסור חבר קליני.

יצוין, כי פרופ' כרידין הוא אחד הרופאים-הפרופסורים הצעירים ביותר במדינת ישראל (בן 35).

פרופ' כרידין, תושב הכפר טמרה, למד בפקולטה לרפואה של הטכניון, ובנוסף סיים תואר שלישי באפדימיולוגיה קלינית מאוניברסיטת חיפה.

עם תום התמחותו ברפואת העור השלים השתלמות עמיתים (Fellowship) באוניברסיטת ליבק שבגרמניה במשך שנה וחצי, שם חקר מנגונים אימונולוגיים הקשורים בהתפתחות מחלות אוטו-אימוניות של העור וריריות הפה.

פרופ' כרידין, העוסק במקביל במחקר קליני ובסיסי במכון המחקר שבמרכז הרפואי לגליל, בניהולו של פרופ' חיים פוטרמן, שותף עד עתה בכתיבתם של 190 מאמרים בכתבי עת מדעיים.

כמו כן, הוא משמש חבר מערכת בשני כתבי עת באירופה ובצפון אמריקה.

פרופ' כרידין: "המינוי האקדמי הוא פרי עבודה קשה וארוכה ביותר, שלא היתה מתאפשרת ללא תמיכתם של אנשים רבים ויקרים. אני מבקש להודות להוריי האני וכולתום, ולאשתי ויסאל וילדיי".

מנהל המרכז הרפואי, פרופ' מסעד ברהום: "מינוי אקדמי זה מהווה תוצאה לפועלו של פרופ' כרידין במשך שנים. אני רואה בו השראה הן עבור המרכז הרפואי לגליל, והן עבור הפקולטה לרפואה, ומאחל לפרופ' כרידין המשך הצלחה בתחום הרפואה הקלינית, המחקר והאקדמיה".

נושאים קשורים: המרכז הרפואי לגליל


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *