שנה חדשה, תינוקת ראשונה בחדר הלידה הממוגן

התינוקת הראשונה של השנה האזרחית, נולדה במרכז הרפואי לגליל. מתחם חדרי הלידה במרכז הרפואי הינו ממוגן ומחלקות הפגייה, היולדות והתינוקייה הורדו למתחם תת-קרקעי עם תחילת המלחמה.

| עודכן: ינואר 1, 2024

תמונה: הדיל ותמיר זגיר, עם איילול הקטנה והמיילדת נועה כהן-גלילי. צילום: המרכז הרפואי לגליל

התינוקות הראשונים של השנה, שנולדו בתנאי מלחמה בחדר הלידה הממוגן, 10 ק"מ מהגבול הצפוני: מזל טוב להדיל זגיר, היולדת הראשונה של השנה האזרחית החדשה במרכז הרפואי לגליל בנהריה. הדיל, בת 28 מהכפר הדרוזי ירכא, שזו לידתה השנייה, ילדה הלילה, בשעה 03:04, בת במשקל 1.986 ק"ג, שהועברה לפגייה.

"תאריך הלידה המשוער היה בעוד 21 יום, אבל היתה לי הרגשה שאני אלד כבר עכשיו", מספרת הדיל. "הוחלט לתת לי זירוז, מכיוון שהעובר היה קטן מדי לשבוע ההיריון, ועקב מיעוט מי שפיר. זו תחושה מיוחדת ללדת בתחילת שנה".

הדיל, שאת בנה הבכור ילדה גם כן במרכז הרפואי שבנהריה, מספרת על ההבדלים בין שתי הלידות: "זה מורכב ומאתגר ללדת בתקופת מלחמה ולהיות מאושפזת בביה"ח התת-קרקעי, אבל הצוות כאן נפלא והאווירה משפחתית ונעימה".

הדיל ובעלה תמיר, נהג אמבולנס שמגיע הרבה למרכז הרפואי במסגרת תפקידו, החליטו לקרוא לבתם בשם איילול. "אנחנו אוהבים את הצליל. איילול זה שם טורקי שהמשמעות שלו היא ספטמבר (אלול)", הם מסבירים.

עם פתיחת השנה החדשה, הם אומרים: "אנחנו מקווים שהשנה הזו תביא איתה בשורות טובות, שהמלחמה תסתיים במהרה ושנחזור לחיות חיים שקטים ורגועים".

נושאים קשורים: המרכז הרפואי לגליל, לידה


מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות