המין החזק: האחות מחיפה שבנה נפצע קשה בצפון

יום האישה הבינלאומי: "כאשר בני נפגע באורח קשה במלחמת חרבות ברזל, הבנתי כמה כוחות נפש ועוצמה יש לי". כך מספרת דבי כהן מחיפה, אחות אחראית במרכז הרפואי לגליל בנהריה, שבנה החייל נפגע מטיל נ"ט במטולה. דבי, העובדת בתינוקיה התת- קרקעית והממוגנת, מגלה ששוחחה עם עובדת אחרת בביה"ח, שבנה נפגע באורח קשה השבוע במלחמה, ועודדה אותה: "הפציעה של בנה החזירה אותי לפציעה של אור יוסף".

| עודכן: מרץ 7, 2024

דבי כהן בתינוקיה התת-קרקעית במרכז הרפואי לגליל.צילום: רוני אלברט

בימים אלו מצוין ברחבי העולם יום האישה הבינלאומי. עבור דבורה (דבי) כהן, אחות אחראית במחלקת תינוקות א' של המרכז הרפואי לגליל, היום הזה טומן חובו משמעות מיוחדת. "במהלך חודש אוקטובר נפגע בני החייל באורח קשה במלחמת חרבות ברזל", מספרת דבי. "עברנו תקופה קשה ומורכבת מאוד, שבמהלכה הבנתי כמה כוחות נפש אדירים יש בי וכמה עוצמה טמונה בנו, הנשים. עד כמה שזה מורכב ומאתגר, אנו מצליחות תמיד להתרומם אל-על כעוף החול".


דבי, המתגוררת בקרית שמואל שבחיפה, מספרת שבנה, אור יוסף, חייל מילואים בן 31 מחטיבת אלכסנדרוני של גולני, נפגע ב-17 באוקטובר 2023, עשרה ימים לאחר פרוץ המלחמה, מטיל נ"ט בגבול הצפוני. בתחילה אושפז בביה"ח זיו בצפת, שם עבר ניתוח דחוף, והיה מורדם ומונשם במשך שלושה ימים. לאחר מכן הועבר לביה"ח רמב"ם, שם היה מאושפז קרוב לחודש במחלקה האורתופדית. עם שחרורו הועבר אור יוסף לשיקום בבית הלוחם בחיפה.


השבוע, לאחר שהתבשרה כי גם בנה של סמדר אוקמפו, אף היא אחות במרכז הרפואי לגליל, נפצע באורח קשה במלחמה, הכל חזר אליה, לדבריה. "הפציעה של עוז, בנה של סמדר, החזירה אותי לפציעה של בני", היא מספרת. "יצרתי איתה קשר וניסיתי לחזק אותה. סיפרתי לה שבימים הראשונים היינו מאוד מבולבלים, אבל בזכות התמיכה מהמשפחה ומהעובדים בביה"ח, קיבלנו כוחות לקראת ההמשך, ותודה לאל, גם מצבו של אור יוסף הלך והשתפר. כולי תקווה שזה מה שיהיה גם עם סמדר ובנה".


דבי משמשת אחות אחראית במחלקת תינוקיה א', שנמצאת במתחם תת-קרקעי וממוגן מאז פרוץ המלחמה. "אין ספק שזה מצב מאוד מורכב ומאתגר להיות כל כך הרבה זמן במתחם תת-קרקעי, אבל אנחנו עוברים את זה יחד והמורל שלנו גבוה", לקראת יום האישה הבינלאומי, מוסיפה דבי: "בספר משלי נכתב: 'אשת חיל מי ימצא ורחוק מפנינים מכרה'. האישה היא יקרת ערך, בעלת עוצמות אדירות, מיוחדת וראויה להערצה. בעיניי, כל אישה באשר היא ראויה להערכה בפני עצמה כאשת חיל אמיתית, ולא רק ביום האישה, אלא בכל יום ויום. כאם לשישה ילדים, סבתא לחמישה נכדים ואישה המשלבת לאורך שנים רבות קריירה כאחות אחראית, יחד עם ניהול בית ומשפחה, אני מצדיעה לנשים על עשייתן בכל תחומי החיים. חשוב מאוד שאנו, הנשים, נעודד את דור הבנות הבא להשמיע את קולן, להיות נשים מובילות ולהאמין בכוחן לכבוש כל יעד. לסיום, אני מתפללת להחזרת החטופים במהרה והחלמה מהירה לכל חיילינו הפצועים, כולל כמובן בני".

נושאים קשורים: המרכז הרפואי לגליל, קרית שמואל, מלחמת "חרבות ברזל", יום האשה הבינלאומי


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *