ניתוח רובוטי מורכב במרכז הרפואי לגליל: הסרת גידול נדיר מהלבלב

במרכז הרפואי לגליל בנהריה, בוצע ניתוח רובוטי ייחודי ומורכב ביותר, לשם הסרת גידול נדיר בלבלב. ד"ר קקיאשוילי, שהוביל את הניתוח:"הניתוחים הרובוטיים מהווים מהפכה עצומה בתחום הכירורגי".

| עודכן: פברואר 8, 2024

ד"ר אלי קקיאשוילי והמטופלת ג'ולייט דכור צילום: רוני אלברט

במהלך הניתוח בהובלתו של ד"ר אלי קקיאשוילי, מנהל מחלקת כירורגיה א', הוסר הגידול בשלמותו, מבלי שייאלצו לפגוע בלבלב או להסירו.

ד"ר קקיאשוילי סיפר על הניתוח, שבוצע באמצעות רובוט דה וינצ'י: "הגיעה אלינו מטופלת בשנות ה-70 לחייה, שסבלה מהתעלפויות חוזרות ונשנות. בבירור שביצענו גילינו גידול נדיר בלבלב בשם אינסולינומה. הגידול גרם להפרשה מוגברת של הורמון האינסולין, מה שהביא לירידה דרסטית ברמת הסוכר וגרם לה לסחרחורות ולהתעלפויות".

אחד האתגרים בפניהם עמד הצוות הכירורגי היה המיקום הרגיש בו נמצא הגידול, שאורכו הגיע ל-1.8 ס"מ. "הגידול היה בראש הלבלב, סמוך לכלי דם מורכבים ומסובכים. באמצעות הרובוט ביצענו כריתה מקומית של הגידול, דבר שחסך הסרה חלקית של הלבלב. בזכות הטכנולוגיה החדישה, שדה הראייה הרחב שהיה לנו והמיכשור המתקדם, הפעולה בוצעה בצורה מדויקת ובטוחה מאוד, באזור רגיש ביותר ותוך הסרת הגידול בשלמותו".

המטופלת, ג'ולייט דכור, בת 73 מתרשיחא, שוחררה לביתה כעבור יומיים בלבד, כשהיא חשה בטוב וגם תוצאות המעקב שעשתה לאחר מכן היו טובות. "אני שמחה שהגידול התגלה בזמן ושהכל נגמר בשלום", סיפרה. "תודה לאל, היום אני מרגישה בסדר גמור. אני מבקשת להודות לד"ר אלי ולצוות על הטיפול המקצועי והמסור, ועל כך שהצילו את חיי".

במרכז הרפואי בוצעו עד כה קרוב ל-200 ניתוחים רובוטיים כירורגיים, בהובלתו של ד"ר אלי קקיאשוילי, באמצעות רובוט דה-וינצ'י, שהינו הטכנולוגיה הניתוחית המתקדמת בעולם.

בסיוע הרובוט מתבצעים בביה"ח ניתוחים כירורגיים משלל סוגים, וביניהם: ניתוחי קיבה, ניתוחים להסרת גידול מסוג סרטן הלבלב, ניתוחים לכריתת המעי הגס, ה"רקטום" (החלק הסופי של המעי הגס) והטחול, תיקונים של בקע סרעפתי וניתוחים לשיחזור דרכי מרה.

ד"ר אלי קקיאשוילי, הוא אחד המנתחים המובילים והראשונים של דה-וינצ'י בישראל. כחלק מההכשרות המקצועיות שעבר, הוא שהה במשך 6.5 שנים במרכזים רפואיים מובילים בקנדה, לצורך השתלמות-עמיתים קלינית ומחקרית.

"הניתוחים הרובוטיים מהווים מהפכה עצומה בתחום הכירורגי", הוא מסכם. "הדבר מאפשר לא רק דיוק, אלא ביצוע ניתוחים ללא פתיחת הבטן, באמצעות חתכים זעירים. הוא ממקסם את יכולות המנתח ומאפשר למטופל התאוששות קלה ומהירה יותר, תוך הפחתת סיבוכים".

נושאים קשורים: המרכז הרפואי לגליל, ניתוח


2 תגובות על “ניתוח רובוטי מורכב במרכז הרפואי לגליל: הסרת גידול נדיר מהלבלב”

 1. שלום
  שמי פאול קינן, יש מיסר ציסטות על הלבלב, אני מבצע (לפי הוראות הרופא) כבר כ שלוש ארבע שנים MRI כול שנה (הציסטות גדלו
  אני אוכל טונות של סוכריות, שוקולדים ועוגות אבל הגלוקוז נמוך מאוד 78 MG/DL
  הפחד שלי שגם לי יש אותה מחלה, אני בן 81
  תודה

 2. כל הכבוד לד"ר קקיאשוילי .
  דיבר על הניתוח הרובוטי המוצלח , וציין שביצע בירור והגיע לאבחנה בשלב מוקדם ….אבקש מד"ר קקיאשוילי שיפרט איזה בירור עשה ? ואיך הגיע לאבחנה ?
  קשה לספר את האמת – מי שעשה את כל הבירור והגיע לאבחנה מחוץ לכותלי בית החולים זה הרופא המטפל ד"ר דכוור נח'לה .
  מי שהתקשר לד"ר קקיאשוילי וסיפר לו על המקרה זה ד"ר דכוור נח'לה אשר הפנה את המטופלת לטיפול ניתוחי עם אבחנה סופית .
  הרבה יותר מכובד לומר את האמת ולתת כבוד לקולגה אשר עשה את האבחנה בשלב מוקדם .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *