טקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל התקיים במרכז הרפואי לגליל

| עודכן: אפריל 24, 2023

צילום: רוני אלברט המרכז הרפואי לגליל

במרכז הרפואי לגליל נערך טקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה.

הטקס, שהונחה ע"י האחות האחראית נעמה שחר, נפתח בקריאת "יזכור" מפי סגן המנהל, ד"ר צבי שלג, ולאחר מכן "אל מלא רחמים" (שי זנה) וקינת דוד (חיים ברקוביץ').

צילום: רוני אלברט המרכז הרפואי לגליל

מקהלת המרכז הרפואי, בניהולו המוסיקלי של דמיטרי דנובסקי, ביצעה את השירים "תמיד יחכו לך" של לאה שבת ו"ילד ואבא ואמא" של עילי בוטנר.
מנהל המרכז הרפואי, פרופ' מסעד ברהום, נשא דברי פתיחה, בהם אמר כי אין כמעט אדם במדינת ישראל שלא מכיר או קשור למשפחת השכול.

"הדם לא מפריד בין אדם לאדם. האבל והכאב חוצים עדות ודתות. מבשרי הרעה התדפקו על דלתותיהם של תושבי העיר והכפר, הקיבוץ והמושב, חילונים ודתיים, אשר איבדו את יקיריהם: יהודים, דרוזים, נוצרים, מוסלמים, בדואים, צ'רקסים וחסרי דת", הוסיף המנהל.

בנוסף אמר, כי גם במרכז הרפואי לגליל ישנה דריסת רגל כואבת לשכול, וכי לעולם לא נשכח את המשפחות שאיבדו את היקר להן מכל, ואשר את הפצע והיגון האישי הן נושאות על גופן יום-יום, שעה-שעה.

"אנו, כמרכז רפואי, יכולים רק לחבק, לכבד ולזכור את כולם", אמר.

מאיה ארז הקריאה, בשמו של העובד יצחק קובי, דברים מרגשים לזכרו של רס"ל עידן קובי ז"ל, שנפל בקרב בדרום לבנון, בשנת 2006, והוא בן 26. לאחר מכן הוקרנה כתבה מרגשת, ששודרה במהדורת החדשות, בה נראה האב יצחק מתגייס למילואים בפלוגה של בנו המנוח, בשמו ובשם מורשתו.

רגע מרגש נוסף היה כאשר העובדת מירי כהן קראה דברים לזכר אחותה לימור שמחה ברבי ז"ל, אשר נהרגה בתאונת דרכים במהלך שירותה הצבאי, והיא בת 18.

הטקס המכובד הסתיים בשירת ההימנון.

מנהל המרכז הרפואי ד"ר מסעד ברהום צילום: רוני אלברט המרכז הרפואי לגליל

נושאים קשורים: המרכז הרפואי לגליל


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *