הסיפור של אלעד אליהו: התעורר מהרדמה בכרמל לאחר 79 יום

| עודכן: אפריל 3, 2023

אלעד אליהו צילום: באדיבות דוברות כרמל

זה סיפורו של אלעד אליהו, הנדסאי אלקטרוניקה מקרית שמונה, בן 41 נשוי +3, שנדבק בקורונה והדבר הבא שקרה זה שהוא הונשם והורדם ל-79 יום (!), כשמשפחתו לא מפסיקה להתפלל על חייו. אלעד מספר לנו: 

"לפני כשנה אשתי והילדים נדבקו בקורונה אז הלכתי לבית של אמא שלי כדי שלא אדבק מהם אבל מתברר שכן נדבקתי מהם ואני ואמא שלי חלינו מאוד. בשלב מסויים הייתי כבר באפיסת כוחות והמשפחה הזמינה לי אמבולנס, הגעתי לבית חולים בצפת עם קשיים נשימתיים והמצב שלי המשיך להתדרדר כל הזמן עד שהצוות הרפואי אמר לי: 'צריך להרדים ולהנשים אותך, זה הסיכוי היחיד שלך לשרוד'. אמרתי בליבי לקדוש ברוך הוא: 'הנני בידך ובידך בלבד', ונתתי לרופאים אישור להרדים אותי. אני מתעורר כעבור 79 יום. 

3 ימים אחרי שהרדימו אותי בצפת המצב שלי המשיך להתדרדר ונהייתי מועמד לאקמו (הנשמה המיועדת לסובלים מכשל נשימתי קיצוני) ואז, במבצע מדהים, הגיע לפנות בוקר צוות מיוחד של ביה"ח כרמל והעבירו אותי בניידת לכרמל, בהמשך ד"ר אריק עדן (מנהל ה-ICU בכרמל) אמר לאחותי: 'אם לא היינו מגיעים עכשיו אני לא יודע אם אחיכם היה שורד עד הבוקר".

"המצב של אלעד היה ממש קשה ולא ודאי", מספרת לנו רינת אחותו, "אני זוכרת שהלכתי לד"ר עדן והתחננתי בפניו על החיים של אחי והוא אמר לי: 'אח שלך פה בשביל להבריא, הוא יוצא מכאן בחיים'. לאחר יותר מחודשיים של הרדמה והנשמה היו לאלעד פתאום ממצאים בסיטי מוח וד"ר עדן אמר לנו: 'זהו, אני מעיר אותו'. תהליך היציאה מההרדמה והנשמה היה קשה מאוד אבל אז פתאום אלעד פקח עיניים".  

במהלך התקופה בה אלעד היה מורדם ומונשם עם קורונה, גם אמו הייתה באותו מצב, נאבקת על חייה, אך המחלה הכריעה אותה. אלעד מספר על ההתעוררות אחרי 79 יום והגילוי: "הדבר הראשון ששאלתי ברגע שיכולתי, היה מה עם אמא שלי; בשלב הראשון הסתירו ממני לגמרי שאמא שלי נפטרה, המשפחה פחדה שבמצבי לא אוכל להתמודד עם הבשורה אבל כמובן שבסוף סיפרו לי, זה היה לי מאוד מאוד קשה, הלכתי לישון בעולם עם אמא והתעוררתי לעולם בלי אמא".

"אני לא זוכר כלום מאותה התקופה אבל אני יודע שכל יום האחים שלי עשו עליי תורנויות, כל יום מישהו היה איתי, החברים התפללו עליי ואפילו אנשים זרים. אני רוצה להודות לכל הרופאים של כרמל שטיפלו בי במסירות נפש, ובעצם כל החיים שלהם הם פעולה אחת גדולה של מסירות נפש, הם ממש השליחים של הקדוש ברוך הוא". 

רינת מוסיפה ואומרת: "הצוות של כרמל כל כך מקצועי ואנושי, את מרגישה כל הזמן שאת מדברת עם אנשים שיודעים מה הם עושים אבל גם חשוב להם שגם המשפחה תרגיש טוב ולא רק החולה, הם מסבירים כל דבר ודבר ולא מנפנפים אותך. היו שם לאורך האשפוז של אלעד כל כך הרבה אנושיות, חמלה, ביטחון וד"ר עדן בשבילי הוא כמו מלאך. הוא מלאך שהציל את אח שלי".

צילום: דוברות כרמל

נושאים קשורים: המרכז הרפואי כרמל


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *