צוותים מ"כרמל" ירדו לסייע לרופאים בבית החולים באילת

עשרות צוותים רפואיים מביה"ח כרמל, ירדו לסייע לצוותים הרפואיים באילת ובדרום בשעתם הקשה. העיר אילת, שקלטה יותר מ 60,000 מפונים, הרבה מעבר לקיבולת הרגילה שלה, נזקקה בדחיפות לסיוע של צוותים מכל מקצועות הרפואה וצוותי בית החולים כרמל מיהרו להיענות לבקשה. הצוותים עזבו את המשפחות שלהם בחיפה ובצפון וירדו לתת כתף לקולגות בביה"ח יוספטל ובמרפאות הקהילה הרבות שבעיר.

| עודכן: אוקטובר 31, 2023

צוותי כרמל בתדרוך באילת. קרדיט צילום – דוברות ביה"ח כרמל

בין אנשי הצוות שירדו וממשיכים לרדת מכרמל, כדי לתמוך בביה"ח יוספטל ובמרפאות הקהילה באילת, נמצאים מנהלי מחלקות, רופאים ומנתחים בכירים, אחים ואחיות מכל המחלקות, צוותים של עובדות סוציאליות, כוחות עזר וצוותים נוספים רבים.

רחל שפירו, אחות במחלקת נשים העובדת כבר 21 שנה בכרמל, היתה מהראשונות להתייצב למשימה וירדה עם הצוותים הראשונים לאילת.
האחות רחל מספרת: "מיד כשהגעתי לאילת, הצטרפתי לצוות שעזר בהכנת ביה"ח יוספטל לאר"ן ולשעת חירום. במסגרת העבודה שלי פגשתי וסייעתי בקבלה וטיפול של חולים אונקולוגים שפונו והתפנו מאזורי הלחימה בדרום. תוך כדי הטיפול בחולים, שמעתי מהם סיפורים קורעי לב על האסון והחוויה הנוראית שעברו בשבת השחורה. הרגשתי שאני שם בשבילם להקשיב ולהיות אמפטית ככל שאפשר. אני מודה לביה"ח שלי על ההזדמנות לקחת חלק בלעזור לעם ישראל בשעה כל כך קשה".

האחות רחל שפירו עם האחות דריה ברודיאנסקי במכון האנקולוגי באילת.קרדיט צילום– דוברות ביה"ח כרמל.


ד"ר זויה ריבקין, רופאה בכירה במחלקת עיניים בכרמל שירדה לסייע לצוותים באילת מספרת: "באתי מתוך הרגשה של שליחות. רציתי לעזור לתושבים המפונים לא רק בתרומות אלא גם במעשים. במהרה הבנתי שהנוכחות שלנו הרופאים חשובה לא רק להם, אלא גם לתושבי אילת שעוטפים ומחבקים את המפונים בתקופה קשה זו. היום הראשון היה לי ממש קשה, עומס פיזי, ריבוי מטופלים. רבים שלא הצליחו לקבוע מבקשים שאראה אותם, מלווים של מטופלים מבקשים עצה, עזרה ובדיקה גם בעבור עצמם. לכל אחד יש סיפור וצורך לספר אותו, וכמה שזה עצוב. אנו חייבים לפתוח את הדלת ואת הלב ולהכיל את כולם. לעזור לכולם, במעט שאפשר, הרי בשביל זה אנחנו פה".

ד"ר זויה רבקין מטפלת באילת. קרדיט צילום– דוברות ביה"ח כרמל.

.
גם מנהלת השירות הסוציאלי של ביה"ח כרמל, הדס בן שלמה, ירדה יחד עם ד"ר נירית פליבצקי מצוות העוסיו"ת של כרמל, לסייע באילת והיא מספרת: "פגשנו כאן אנשים עם סיפורים קשים, כמו מוות של חברים קרובים, ילדי חברים שנותרו יתומים ועוד. ילדים עם תגובות לא פשוטות כמו דרישה לשינה במיטת ההורים, סירוב לצאת מהחדר במלון ועוד. ירדנו לאילת כי אנחנו משפחה אחת משפחת כללית וכרמל ואנחנו כאן כדי לתמוך ולתת את הסיוע והעזרה שאנו יכולים, להושיט מכל הלב".

מנהלת השירות הסוציאלי בכרמל הדס בן שלמה עם ד"ר נירית פלביצקי באילת. קרדיט צילום – דוברות ביה"ח כרמל.


אהובה טל מנהלת הסיעוד מסכמת: "זאת שליחות לאומית חשובה וכל איש צוות שביקשנו מימנו, התייצב מיד והתנדב לרדת לאילת בלי לשאול שאלות ועם מוטיבציה אדירה לתת ולעזור. אנחנו בכרמל, יחד עם כל הצוותים שלנו מתייצבים ונמשיך להתייצב בכל שעה ובכל מקום בו נוכל להושיט יד לתת סיוע ולעזור. זו שעה קשה
לכולנו וכולנו נעבור אותה יחד".

נושאים קשורים: המרכז הרפואי כרמל, רופאים


מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות