בית חולים כרמל יעבור לקריית אתא ?

| עודכן: מרץ 23, 2023

בית חולים כרמל צילום: אלי דדון

מנהל בית חולים כרמל ד"ר אבי גולדברג אמר השבוע בוועידת המפרץ הבינלאומית לאזוריות שהתקיימה במרכז הקונגרסים בחיפה כי הציע למשרד הבריאות להעביר את בית החולים לשטח קריית אתא כדי לקדם את הבריאות באזור הקריות, אולם במשרד הבריאות עדיין לא החליטו איזה בית חולים יעבור על אף שכבר התקבלה החלטה להעברת בית חולים לשטח קריית אתא

"לאזור המפרץ ישנם מאפייני בריאות ייחודיים הכוללים אוכלוסייה מבוגרת, פערי בריאות המאפיינים את הפריפריה וגיוון גדול של האוכלוסייה. כל אלה מחייבים הכנת תוכניות בריאות לטווח הארוך" אמר ד"ר גולדברג.

ד"ר אבי גולדברג בפאנל של וועידת המפרץ הבינלאומית לאזוריות צילום: אלי דדון

"חייבים לטפל בפערים בבריאות ולגייס לאזור עובדי בריאות – רופאים, אחיות ומקצועות רבים נוספים. בית החולים החדש הוא גולת הכותרת של התוכנית. הקמת ביה"ח החדש בקרית אתא כמרכז על, היא קודם כל חשובה לבריאות התושבים אבל בנוסף, תתרום בצורה משמעותית ביותר לפיתוח האזורי. בית החולים כזה יקדם תעסוקה איכותית, מחקר,  לימודים אקדמיים ושיתופי פעולה עם תעשיית ההייטק ותעשיות אחרות. זה ייתן הזדמנות אדירה לצמיחה אזורית מכלילה עבור כל תושבי האזור. ביה"ח בסדר גודל כזה אינו יכול לקום מאפס". הסביר ד"ר גולדברג" " ולכן הוחלט כי יתבסס על בית חולים קיים וזאת בעיקר בשל חוסר היכולת לגייס את כוח האדם לבית החולים החדש מבלי לפגוע אנושות בבתי החולים הקיימים. הכללית רוצה להקים את בית החולים החדש ובתור ארגון הבריאות הגדול והמוביל במדינה ועם ניסיון רב שנים בהקמה והפעלה של  14 בתי חולים וחיבור יוצא מן הכלל לצורכי רפואת הקהילה היא גם המתאימה לכך ביותר. בי"ח כרמל עם מרכזי המצוינות שלו גם הם הבחירה הנכונה להוות את הבסיס לבית החולים החדש ".

עוד ציין ד"ר גולדברג כי "ביה"ח כרמל חסום כיום לחלוטין מבחינת יכולתו להתפתח והוא סובל קשות מצפיפות קשה, מקשיי נגישות ובעיות חניה. אנחנו רוצים לפתח שירותים רפואיים מתקדמים נוספים לתושבי האזור אבל לא יכולים לעשות זאת. רק העברתו של בית החולים תאפשר לו לבטא את מלוא יכולותיו ולהרבות בריאות לתושבי האזור כולם. ההחלטה על הקמתו של בית החולים כבר התקבלה ומופיעה גם בקווי היסוד של הממשלה הנוכחית. מה שנדרש כעת זה לעשות את הצעד הראשון בהוצאת התכנית לפועל, כדי שבעוד 7 שנים ניתן יהיה לפתוח את בית החולים".

מכללית נמסר כי: "דבריו של ד"ר אבי גולדברג מייצגים גם רצונותיה של כללית"

ממשרד הבריאות נמסר ל"כרמליסט": "בהחלטת הממשלה על מפרץ חיפה הוחלט על העתקת אחד מבתי החולים בחיפה לשטח קריית אתא, צוות משותף למשרד הבריאות ומשרד האוצר נמצא בדיונים על מנת להמליץ לשרים איזה בית חולים להעתיק, החלטה בנידון תתקבל בשבועות הקרובים

ד"ר אבי גולדברג יחד עם ראש עיריית קריית ים ויו"ר אשכול המפרץ דוד אבן צור צילום: אלי דדון

נושאים קשורים: בית חולים כרמל, ועידת המפרץ הבינלאומי לאזוריות


תגובה אחת על “בית חולים כרמל יעבור לקריית אתא ?”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *