החלום התגשם: ישראל בור הלוי מאקים חיפה בתמונה משותפת עם האלופה האולימפית לינוי אשרם

| עודכן: ינואר 29, 2023

ישראל בור הלוי ולינוי אשרם צילום: אקים חיפה

לישראל בור הלוי, 44, דייר בדירה בקהילה של עמותת אקים חיפה המתמודד עם מוגבלות שכלית-התפתחותית, היה חלום – לפגוש את המתעמלת האמנותית לינוי אשרם, האלופה האולימפית מטוקיו 2020, סגנית אלופת העולם, אלופת אירופה ובעלת 11 מדליות מאליפויות העולם. השבוע, זה סוף סוף קרה. "אני אוהד שרוף של לינוי אשרם מתחילת הקריירה שלה ותמיד רציתי להיפגש איתה. כתבתי לה מכתב, ומאוד מאוד התרגשתי כשהיא הסכימה שנצטלם יחד", מספר בור הלוי.

ורדה אור, רכזת הדירה בה מתגורר ישראל, מספרת על התהליך שקדם למפגש: "ישראל עובד במשרדי אקים חיפה. בחודש נובמבר, הוא פנה לעדי גלעד אסולין, מנהלת תחום הפנאי בעמותה, וביקש אם תוכל להשיג לו כרטיס לפסטיגל, בו מככבת אשרם. הצלחנו לגייס את הכסף ל-6 כרטיסים אבל אז התברר שנשארו רק כרטיסים בודדים. ישראל התקשר לקופות והצליח לשריין לנו כרטיסים מיוחדים", היא אומרת.

כעת, כל שנותר הוא לארגן את המפגש המיוחל עם לינוי אשרם. עדי גלעד אסולין, מנהלת תחום הפנאי באקים חיפה, הצליחה ליצור קשר עם ליאורה שטרן, מנהלת אירועים ומופעים של מרכז הקונגרסים בחיפה, בו נערך הפסטיגל, וזו סייעה בחיבור עם אשרם. "ישראל יצא מהמפגש מאוד מאושר, שמח ועם שלוות נפש שהצליח להגשים את חלומו. אשרינו שזכינו לשמח אותו", היא מסכמת.

עמותת אקים חיפה שומרת על זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות, מעניקה להם שירותי חינוך וטיפול במטרה להובילם למיצוי מלא של יכולותיהם ולהשתלבות מלאה בקהילה. תכניות העמותה מזה 70 שנה ומעלה לחינוך וטיפול שינתה את חייהם של עשרות אלפי ילדים, בוגרים ומזדקנים עם מוגבלות, כמו גם את חייהם של בני משפחתם, באזור חיפה. העמותה מפעילה מערך דיור, בית ספר לחינוך מיוחד, מרכז יום לבוגרים, מועדון חברתי ופעילויות נוספות, שמובילות לביטוי עצמי, בחירה חופשית ומימוש יכולותיו של האדם בקהילה בה הוא חי כאזרח התורם לחברה.

נושאים קשורים: חיפה, אקים


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *