מוכנות לחירום גם ברגיעה: מכלול חינוך מקיים יום לשיפור מיומנויות ניהול אירועי חירום בחיפה

| עודכן: ינואר 10, 2023

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

מינהל החינוך בעירית חיפה ומשרד החינוך יחד עם אגף הביטחון מקיימים היום (יום ג, 10.01.23) יום מוכנות מכלול חינוך להתמודדות עם תרחישים של קשת רחבה של אירועי חירום.

מערכת החינוך מתנהלת בחירום על פי חוק כ"מכלול חינוך", הפועל בהתאם למדיניות הממשלה והנחיות מרכז ניהול משברים עירוני.
מכלול החינוך ממונה בשעת חירום ואסון המוני על ניהול מערכת החינוך במגוון תרחישים ובהם ירי רקטות וטילים במלחמה, רעידת אדמה, שריפות, שיטפונות והצפות, פינוי אוכלוסיה, פגיעה במצבורי חומרים מסוכנים, מתקפת סייבר, מתקפת טרור, אנשים נצורים בבתים ללא מים ותקשורת, ירי במהלך יום לימודים ועוד.

יאיר זילברמן, מנהל אגף הביטחון ושירותי חירום בעיריית חיפה תאר את תפיסת הפעלת העיר בחירום, על פי מתודת עבודה של חלוקת העיר לשישה חבלים.

ממינהל החינוך נמסר: ״העיר חיפה למודת ניסיון התמודדות עם אירועי חירום מורכבים. הניסיון מלמד כי תרגול בשיגרה מפחית חוסר מודעות, ומשפר משמעותית את היכולת להציל חיים בעת הצורך״.

במקרי החירום שהתרחשו בישראל בשנים האחרונות, מערכת החינוך ניהלה את תהליכי פינוי מוסדות החינוך, קליטת מפונים במרכזי קליטה, הפעלת ילדי עובדי מערכת הבריאות ומפעלים חיוניים במסגרת שמרטפיות, מתן טיפול רגשי פסיכולוגי לתלמידים והוריהם בהתאם לנדרש, ניהול מרכזי פעילות ומערכות למידה חלופיות, והפעלת מתנדבים צעירים.

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

נושאים קשורים: חיפה, עיריית חיפה


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *