מיצב סאונד חדש במרכז לאמנות עכשווית בחיפה הפירמידה: FIELD AND FILTER

| עודכן: ינואר 8, 2023

באדיבות דוברות העירייה

פתיחת התערוכה: יום שבת 21/1 בשעה 19:00 בראשות האוצר והמנהל האמנותי שחר דור

המרכז לאומנות עכשווית, הפירמידה, בתמיכת מפעל הפיס ועיריית חיפה, שמחה להציג פרויקט אמנות וסאונד בינתחומי, רב משתתפים מבוסס שיתופי פעולה המאתגרים את אופני התצוגה ואת חלל התצוגה עצמו.

׳פילד אנד פילטר׳ הוא מיצב סאונד רב תחומי ורב משתתפים, המשלב עבודה פלסטית גדולה וריבוי עבודות סאונד, שנכתבו על ידי תלמידי המגמה למוסיקה דיגיטלית בתיכון ליאו באק. התלמידים ביטאו קונפליקטים הנובעים מתוך עולם התקשורת שבו אנו חיים, וכתגובה לכך, הוצע להם להשתמש באמנות כאלטרנטיבה המאפשרת להשמיע את מה שהם מתקשים או נמנעים מלהגיד.

צילום: שחר דור

ד״ר ליאור ארבל מהטכניון הוזמן בכדי ללמוד ולהתבונן על העיצוב הייחודי של אלגוריתמים שמנהלים את ערוצי התקשורת, במטרה לעצב אובייקט משותף אחד המכיל את מגוון הקולות הייחודים, את הקונפליקטים האנושיים שהם מציגים ואת המתח והדינאמיקה בין שדה ה- DATA, לאישי והחברתי.

מיצב הסאונד מורכב משדות מתכת הפרוסים בחלל המרכזי כהצעה לשדה ומרחב טופוגרפי אפשרי. על משטחים אלו מוצמדים מתמרי סאונד (sound exciters) המשמיעים את עבודות הסאונד, המרטיטות את שדות המתכת והופכות אותו לפילטר סונורי ענק, שמגביר את הקולות והצלילים העוברים דרכו ובו זמנית את המתכת עצמה. אדוות הרטט של הסאונד, מועברת אל תוך עבודת וידאו ובריכת מים שממוקמות במפלס התחתון של הבניין.

המיצב המתחקה אחר הדינאמיקה שבין הפילטר והשדה, ומצייר תמונה אישית-חברתית של העולם בתוכו אנחנו חיים, נפרס בכל חללי התצוגה המרכזיים של בניין הפירמידה, מעצב את מרחב הפעילות, ומשמש כתוכן, רקע, וקרקע לפעילויות השונות במסגרת הפרויקט. דלתות הבניין וחללי העבודה פתוחים בכל שלבי הפרויקט מההקמה ועד הנעילה, ומקיימים מרחב יצירה חי למפגש בין אמנים, קהל וקהילה שיגיע לשיא באירועים המיוחדים.

צילום: שהם אפרתי

נושאים קשורים: חיפה, עיריית חיפה


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *