מכבי שירותי בריאות מציינת את 'יום הרופא' ומסכמת את נתוני 2020 של חברי מכבי בצפון

| עודכן: ינואר 11, 2021


80% מנשות מכבי בצפון ביצעו בדיקות ממוגרפיה, 83% מהגברים ביצעו בדיקת סקר האאורטה • למעלה מ-1,000 מכתבי תודה הגיעו לצוותים הרפואיים

הנהלת מחוז הצפון של מכבי שירותי בריאות מסכמת שנה מאתגרת ומוצלחת, וערכה מפגש זום חגיגי על מנת להוקיר את הצוותים הרפואיים במרחבי הצפון לכבוד 'יום הרופא' המצוין מדי שנה. לכבוד האירוע, כיבד בנוכחותו, מר רן סער, מנכ"ל מכבי שירותי בריאות וביחד עם ראש מחוז הצפון, ד"ר גלית קאופמן, והמנהל הרפואי המחוזי,  ד"ר אייל פורמן, הודו וברכו את הרופאים והרופאות במרפאות השונות ברחבי הצפון  על טיפולם המסור ופועלם בתקופת הקורונה בשנה האחרונה

בצל הקורונה, במכבי מסכמים את 2020 בהצלחה רבה וזאת בזכות מגוון טכנולוגיות רפואיות חדשניות שנכנסו לשימוש, ומוסיפים כי בשנה הקרובה פריסת השירותים תתרחב אף יותר. בשנה האחרונה התקבלו במחוז הצפון כ-1,000 מכתבי תודה לצוותים הרפואיים, מתוכם 470 לרופאים, כאשר את מספרי מכתבי התודה הרבים ביותר קיבלו רופאי הילדים והמשפחה . כמו כן, בשנת 2020 הצטרפו למכבי 100 רופאים חדשים למחוז הצפון. עוד עולה מן הנתונים כי הרופא הוותיק ביותר במחוז הצפון עובד במכבי מזה יותר מ 43 שנים.

ד"ר אייל פורמן מנהל רפואי מחוזי. צילום: מכבי

עוד עולה מהנתונים כי 80% מנשות המחוז ביצעו בדיקות ממוגרפיה ב-2020.

בדיקת הממוגרפיה היא בדיקת גילוי מוקדם של סרטן השד, ויש לה חשיבות רבה באיתור מוקדם של סרטן השד. הבדיקה מבוצעת לנשים בגילאי 50-74 אחת לשנתיים. בשנים האחרונות נפתחו מספר מכוני ממוגרפיה במחוז, לטובת הנגשת השירות לנשים.  68%  מבני 50-74, ביצעו בדיקות דם סמוי בכל מחוז הצפון. במקרים בהם התגלו ממצאים המצריכים המשך טיפול, הפנו הרופאים לבדיקות קולונוסקופיה. בדיקות גילוי מוקדם ואיתור נגעים המצריכים הסרה בשלבים מוקדים, מונעים את התפתחות סרטן המעי הגס.  בנוסף, 83% מבני 65 ומעלה ביצעו בדיקת סקר אאורטה שמטרתה גילוי מוקדם של מפרצת באבי העורקים. הבדיקה חשובה במיוחד למעשנים בהווה או בעבר, תלוית גיל וגורמים גנטיים. 

כמו כן, במסגרת פעילות יישוג וטיפול בחולי סוכרת, זומנו קרוב ל-30,000 מטופלי סוכרת במחוז הצפון, לבדיקות דם, בדיקות עיניים, בדיקות כף ורגל והדרכות אישיות. בדרך זו הצליחו הרופאים להביא לאיזון של קרוב ל-75% מחולי הסוכרת במחוז הצפון .

ראש מחוז הצפון של מכבי, ד"ר גלית קאופמן:" יום הרופא מסמל עבורנו את ההשקעה האדירה, את המסירות האינסופית ואת הנתינה ללא תנאים של הרופאים במחוז הצפון. ביום זה חשוב לנו להביע הערכה גדולה ולהודות להם על עבודתם ונאמנותם למאות אלפי מטופלי מכבי בצפון בתקופת הקורונה, שזוכים מדי יום לקבל טיפול אמפתי ומלא בחמלה"

ד"ר גלית קאופמן ראש מחוז הצפון. צילום: מכבי

המנהל הרפואי של מכבי במחוז צפון, ד"ר אייל פורמן: "במכבי ובמחוז הצפון המטופלים והרופאים הם המרכז, תפקידנו לגייס את הטובים ביותר, לתמוך אותם ולסייע על מנת לייצר מענה רפואי מצוין בסטנדרטים של מכבי. היום אנחנו מביעים הערכתינו לרופאים המצוינים שלנו הפרוסים על פני המחוז כולו".

נושאים קשורים: מכבי שירותי בריאות


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *