"חסכה מאתנו את התפשטות המחלה"

הודות לערנות הרופאה בבדיקות שגרתיות של מטופל, התגלה גוש סרטני בכליה שטופל בזמן. "העניקה לנו מענה רפואי מציל חיים".

| עודכן: ינואר 6, 2024

ד"ר קיי ביחד עם אימו של המטופל. קרדיט:דוברות מכבי

מטופל בן 37, הגיע לבצע בדיקות דם ושתן שגרתיות. לאחר קבלת תשובות של בדיקות דם מעט דלקתיות, הפנה אותו הרופא לבירור ריאומטולוגי. מאחר ואימו לא הייתה רגועה מהממצאים, היא פנתה בנוסף לרופאת המשפחה שמלווה אותה שנים רבות. תוצאות הבדיקה הועברו לד"ר קיי אלקרא, רופאת משפחה של מכבי שירותי בריאות בקרית מוצקין, שהבחינה מידית כי מדובר בבירור אורולוגי והחליטה לשלוח את המטופל לבדיקות יסודיות של אולטרסאונד כליות ובטן. לאחר מכן, התגלה כי אכן מהבדיקה עלה כי נמצא גוש סרטני בכליה של המטופל.

הודות לאבחנה מדויקת של הרופאה, נמנע מהמטופל סדרת טיפולים קשה ומסכנת חיים. "לולא אבחנה נכונה שלה בזמן ושליחה לבדיקות הנכונות היינו מגלים בשלב מאוחר יותר וכך היא חסכה מאתנו את התפשטות המחלה המסוכנת. היא העניקה לנו מענה רפואי מציל חיים. אין בפינו מספיק מילות תודה והוקרה לפועלה ולתמיכה של ד"ר קיי. יישר כוח והלוואי ירבו כמותה"– משתפת יפית אהרון, אימו של המטופל.


ד"ר קיי אלקרא, אבחנה את הגוש הסרטני של המטופל בשלב מאד מוקדם, כאשר בחנה היטב את תוצאות הבדיקות השגרתיות והייתה נחושה לבדוק לעומק את התוצאות החריגות והמזעריות והפנתה את המטופל בזמן אמת לבדיקות הרלוונטיות. "ד"ר קיי עמדה לצידנו בכל רגע נתון בו היינו צריכים לקבל חיזוק ממנה בכל שעה ביממה ותמיד נתנה לנו כתף וחיזקה אותנו. כן ירבו כמוה רופאים. חשוב לציין כי היא ליוותה אותנו החל מרגע קבלות התוצאות הUS ועד לרגע זה כולל ניתוח, תוצאות ביופסיה והתייעצות אונקולוגית. בכל רגע נתון היא נתנה לנו כתף תומכת והרגיעה אותנו במצב הלא פשוט אליו נקלענו"-סיכמה יפית אהרון, אמו של המטופל.


ד"ר קיי אלקרא, רופאת משפחה במכבי שירותי בריאות סיכמה:"מקרים כאלו ממלאים אותי בגאווה. אנו במקצועות הרפואה עמלים כל חיינו בשביל רגעים כאלה, שמחה שאני יכולה לא רק לאחל בריאות למשפחה היקרה אלא גם לתרום לכך".

קרדיט:דוברות מכבי

נושאים קשורים: מכבי שירותי בריאות, קרית מוצקין, סרטן


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *