מטופלים במרכז השיקום בחיפה מחזירים אהבה לחיילים

כח הרצון חזק מהכל: חלקם משותקים לאחר אירוע מוחי, חלקם קטועי רגליים וחולים נוירולוגים קשים-אך שום דבר לא עצר בעד המטופלים במרכז שיקום יום 'איתן' של מכבי שירותי בריאות בחיפה, לאפות עוגות לחיילים.

| עודכן: נובמבר 27, 2023

לידיה ומעיין הפיזיותרפיסטית.קרדיט צילום: מכבי

לידיה חולי, מטופלת במרכז שיקום יום 'איתן' של מכבי שירותי בריאות בחיפה, נמצאת בשלבי שיקום לאחר אירוע מוחי. כבר בזמן הטיפול שלה, הייתה ממש מודאגת מהמצב הביטחוני ורצתה לתרום לחיילים. בעזרתה של מעיין מרמור הפיזיותרפיסטית שלה, הן חיפשו כיצד ניתן להתנדב ולתרום לכוחות הביטחון ויחד הן החליטו להכין לאפות עוגיותולשלוח את החבילה לחיילים עם ברכה.


וכך, נעשתה המשימה תוך כדי צילום העבודה ע"י בעלה במטבח של לידיה, כשהיא עומדת ולשה בשתי ידיים. המטופלת, משותקת לא תפקודית ומרותקת לכיסא גלגלים, משתמשת בסד רגל, המאפשר לה לעמוד באופן עצמאי לפרקי זמן קצרים במטבח אך בהשגחה. בהמון כח רצון והתמדה, היא הצליחה לעמוד במשימה, החבילה נשלחה עם ברכה והגיעה לחיילים שמאוד שמחו והשיבו בסרטון מקסים בחזרה וברכו את לידיה.


בעקבות המחווה, מטופלים נוספים במחלקת שיקום יום של 'מכבי' , ראו את העשייה והפרגון שזכתה בו לידיה, שסחפה עוד מטופלים לעשייה. כך לדוגמא המטופל משה קטוע רגל, ביחד עם המטופלת אהובה, המתמודדת עם טרשת נפוצה ומרותקת לכיסא גלגלים עמלו ואפו גם הם עוגיות למען החיילים.


דורית משה, מנהלת שיקום יום 'איתן' של מכבי שירותי בריאות בחיפה אמרה:"התגייסות של המטופלים מתוך הכאב והנכונות שלהם לעשות למען אחרים ולתרום חיזקה את תחושת המסוגלות שלהם בתור אנשים שיש להם משמעות ויכולים לעשות למען האחר למרות המוגבלות שלהם, לצד התודות וברכות החיילים שמאוד חיזקו אותם. למרות הקושי התפקודי שאינם עצמאים, חלקם משותקים אחרי אירוע מוחי, קטועים וחולים נוירולוגים קשים – ההצלחה של השיקום שהביאה את האנשים לקחת על עצמם להוביל תהליך של משימה מההתחלה ועד סופה ולהתגבר על הקשיים. הערכה והפרגון הגדול שקיבלו מהצוות בשיקום והחיילים שמעריכים ומוקירים את כל העשייה, מאוד ריגש אותם ורומם אותם".

צוות שיקום יום 'איתן' של מכבי. קרדיט צילום: מכבי
המשימה השבועית של לידיה לסופ״ש, הכנת בורקסים בעמידה. קרדיט צילום:מכבינושאים קשורים: מכבי שירותי בריאות


מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות