ישראל במלחמה!

שירותי הרווחה והמתנ"סים לא יפתחו מחר, "כרמל" מתגייס לתגבור וסיוע לבתי החולים בדרום

מסגרות היום של שירותי הרווחה לא יפעלו מחר (א') בחיפה, גם המרכזים הקהילתיים והמתנס"ים לא יפעלו מחר - יום א' בחיפה. בבית החולים "כרמל", הוכרז מצב כוננות מוגבר בהתאם להנחיות משרד הבריאות ופיקוד העורף.

| עודכן: אוקטובר 7, 2023

ישיבת המנ"מ העירוני. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

בתום הערכת מצב נוספת שהתקיימה במנ"מ (מרכז עירוני לניהול משברי) העירוני, הוחלט כי לאור המצב הביטחוני, לא ייפתחו מחר (יום א') מסגרות היום של שירותי הרווחה. השירותים למשתמשים במסגרות היום בהם: ילדים, אנשים עם מוגבלויות ואזרחים וותיקים, יינתנו באופן פרטני ומותאם לצרכים הייחודים של כל מטופל.

ההחלטה על אי פתיחתם של מרכזי היום, התקבלה לאחר שבהערכות מצב קודמות שנערכו במנ"מ, בוטלו בחיפה כל אירועי התרבות והפסטיבלים שהיו מתוכננים בעיר. כמו כן, תוגברו הסיורים המשותפים של אגף האכיפה העירוני עם משטרת ישראל והוקמו מחסומי בקרה בכל הכניסות לעיר.

גם המרכזים הקהילתיים והמתנס"ים לא יפעלו מחריום א' בחיפה. ההחלטה התקבלה לאחר שמשרד החינוך הודיע כי לא יתקיימו מחר לימודים בכל מוסדות החינוך בארץ ובהמשך להערכת מצב שהתקיימה מוקדם יותר במנ"מ העירוני, לאור המצב הביטחוני. בישיבה הוחלט שלא לפתוח מחר את מסגרות היום של שירותי הרווחה ולהעניק את השירותים הניתנים בהם באופן פרטני.

בהמשך לההחלטת המנ"מ והודעת משרד החינוך, נקבע כאמור כי גם המרכזים הקהילתיים והמתנס"ם בחיפה, לא ייפתחו מחר לפעילות. על פי הנחיית ראש העיר, המרכז העירוני לניהול משברים ומרכזי החירום העירוניים בשכונות, ימשיכו לפעול לאורך כל שעות הלילה.

המרכז הרפואי כרמל ערוך למצב הביטחוני – מנהל שעת חירום וסגן מנהל ביה"ח, ד"ר בני רביב, מעדכן כי נכון לעכשיו נקלטו בכרמל 2 פצועים מהמלחמה בדרום. מדובר בשני חיילים, הראשון במצב בינוני והשני במצב קל, שהועברו לכרמל מביה"ח סורוקה. הפצועים עברו הערכה וטיפול ראשוני בסורוקה והועברו לכרמל להמשך טיפול ומעקב רפואי.

מנהל ביה"ח ד"ר אבי גולדברג מעדכן כי צוותים רפואיים מביה"ח בהם מנתחים, רופאים מרדימים וצוותי אחים ואחיות, יצאו מכרמל לתגבור וסיוע לצוותי בית החולים סורוקה ובתי חולים נוספים בדרום ובמרכז הארץ.
ד"ר גולדברג אומר כי בית החולים, ערוך להעניק מענה באופן מיידי לכל תרחיש ומצב ובהתאם להתפתחויות.

עוד מעדכן ד״ר גולדברג כי: ״אנחנו מקיימים ישיבות מטה להערכת המצב בכל העת ונמצאים בקשר רציף עם כל הגורמים הרלוונטיים, ביניהם ראשי רשויות ופיקוד העורף. הכרזנו על מצב כוננות ב' מוגבר ותגברנו את הצוותים הרפואיים. אנו ערוכים ומוכנים להעניק מענה באופן מיידי ומחזקים את ידיהם של כוחות הביטחון וכל אזרחי ישראל ברגעים אלו ״.

בית חולים כרמל צילום: אלי דדון

נושאים קשורים: בית חולים כרמל, משרד החינוך


מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות