נחשפים לאקדמיה כבר בחטיבת הביניים

תכנית ייחודית שפותחה בחיפה תאפשר לתלמידי כיתות ח'- ט' בבתי הספר הציבוריים להכיר את עולמות התיכנות, הרפואה, הספורט, האמנות, המוזיקה והתיאטרון.

and | עודכן: פברואר 11, 2024

צולם ב"מדעטק" חיפה. קרדיט:דוברות עיריית חיפה

מאות תלמידי חטיבות הביניים בעיר יצאו ליום לימודים קבוע, אחת לשבוע, בו ייחשפו לסדנאות ייחודיות במוסדות האקדמיה, התרבות והמדע.

התכנית הייחודית, אותה מובילים מנהל החינוך בעיריית חיפה ומשרד החינוך במחוז, היא חלק מתכנית הלימודים בבתי הספר הציבוריים. במסגרת התכנית שהחלה לפעול השבוע, עם מגוון עצום של תכניות, ייצאו התלמידים מידי יום רביעי להשתתף בקורסים בהם בחרו.

בין הקורסים שמציעה התכנית: תכנות רובוטים בשירות האדם במדעטק חיפה, יזמות בתחומי הבריאות והרפואה, הכרות עם תיאוריה ופרקטיקה של עולם המוזיקה בשיתוף עם התזמורת הסימפונית חיפה, הצצה אל מאחורי הקלעים של מוזיאוני חיפה, רובוטיקה ואינטיליגנציה מלאכותית, נפלאות המוח באוניברסיטת חיפה, קורס סייבר ובית חכם וקורס רובוטיקה ו- AI בבית רוטנברג, צילום דיגיטלי בטכניון, סוד הקסם הקולנועי, ספורט ימי במרכז השייט, רפואה משלימה במכללת רידמן, משחק החיים במרכז הטניס ובמכבי חיפה, גיימינג בבית מילר, עולם החי במכון הביולוגי, המחזת סיפור אישי בתיאטרון חיפה ועוד. כל אחד מהקורסים שנפתחו נבנה תוך שיתוף פעולה עם מובילי האקדמיה, המדע, התעשייה והתרבות הנמצאים בחיפה.

ממינהל החינוך בעיריית חיפה נמסר: "תכנית 'קירות בית הספר אינם גבולותיו', כשמה כן היא – ממחישה לתלמידים כי הלמידה נעשית בכל מקום ולא רק בין כתליו של בית הספר. התכנית הפועלת מזה שלוש שנים בשיתוף משרד החינוך וזוכה להצלחה רבה, נועדה להפגיש את התלמידים עם מובילי תוכן מסקרנים ויצירתיים, ולהעשיר את עולמות הידע שלהם".

קרדיט:דוברות עיריית חיפה

נושאים קשורים: עיריית חיפה, מנהל החינוך, בתי ספר, משרד החינוך


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *