המיזם המשותף של תלמידים בטירת כרמל עם צה"ל

החיטה צומחת שוב: תלמידי התיכון דרכא שיפמן בטירת כרמל, במיזם של משרד החינוך וצה"ל. רכז שכבת י"ב בבית הספר: "תוכנית מדהימה,התלמידים עבדו ונתנו את כל כולם".

| עודכן: אפריל 3, 2024

צילומים: משרד החינוך, מחוז חיפה

תלמידי שכבת י"ב בתיכון מקיף דרכא שיפמן, לקחו חלק במיזם "החיטה צומחת שוב" – מיזם חינוכי חדש שנכתב במהלך מלחמת "חרבות ברזל", בשיתוף פעולה בין מינהל חברה ונוער במשרד החינוך, ומערך מגן של חיל החינוך והנוער בצה"ל.

הפעילות במסגרת המיזם התפרשה על פני שלושה ימים. ביום הראשון התלמידים יצאו לטיול בשטח, בו שילבו שיח חינוכי-ערכי בהובלת מפקדי נוער של מערך מגן על סוגיית הגיוס לצה"ל, ציונות, תקומה, תפקיד הדור ומוטיבציה לשירות.

ביום השני של המיזם לקחו התלמידים חלק בהתנדבות משותפת בקטיף עגבניות שרי במושב אחיטוב שבעמק חפר, לצד מפקדי הנוער ותוך עיבוד ערכי לפני ובסיום המשימה. היום השלישי והאחרון התקיים בבית הספר, וכלל שיח ערכי לקראת גיוס עם מחנכי כיתות האם.

מלי אברוני, רכזת שכבת י"ב, דרכא שיפמן: "זו תוכנית מדהימה. החיילים הובילו את מעגלי השיח בנושא ערכים, גבורה, תרומה לקהילה ולזולת, ובפעילות הקטיף באחיטוב יישמנו את מה שלמדנו. התלמידים היו מדהימים, עבדו ונתנו את כל כולם".

צילומים: משרד החינוך, מחוז חיפה
צילומים: משרד החינוך, מחוז חיפה

נושאים קשורים: טירת כרמל, משרד החינוך, צהל, תלמידים


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *