קרית ביאליק – אלפי יחידות דיור חדשות יוקמו בשכונת אפק

כותרת משנה: שכונת אפק בקריית ביאליק, הוכרזה כמתחם מועדף לדיור. לשם חידוש המתחם והתאמתו לסטנדרט עירוני עכשווי ושילובו במערך העירוני המתחדש סביבו, יוקמו בשכונה שטחי ציבור, תעסוקה ומסחר בנוסף לכ-2335 יחידות דיור.

| עודכן: אוגוסט 1, 2023


בשנים האחרונות, מתמודדת מדינת ישראל עם משבר בשוק הדיור אשר בא לידי ביטוי בעליה משמעותית במחירי הדיור. כדי להגדיל את יצא יחידות הדיור, מקדמת ממשלת ישראל את יצירת מתחמים מועדפים בהם ניתן לקדם תוכניות דיור בהיקף נרחב תוך קיצור לוחות הזמנים באופן משמעותי.

באפריל 2023, במסגרת החלטת ממשלה מספר 439, הסמיכה ממשלת ישראל את ועדת השרים להכריז על מתחמים מועדפים בהתאם לחוק. בחודש יולי 2023, מתחם אפק בקרית ביאליק, הוכרז כמתחם מגורים מועדף להתחדשות עירונית. החלטה זו תאפשר את הקמתן של כ-2335 יחידות דיור חדשות בשכונה, כאשר מספר המדויק של הדירות ייקבע בתכנון המפורט, אך הוא לא יהיה קטן מהמספר הקבוע בחוק.

שכונת אפק בקריית ביאליק, משתרעת על 178 דונם וגובלת מדרום בכביש 79 (קריות – נצרת), מצפון ברחוב התל, ממערב ברחוב חוגלה וממזרח בדרך עכו. בסמוך לשכונה מעבר לכביש נמצא מרכז הקניות הקריון, אחד הגדולים במדינה. במתחם קיימים 31 בניינים בבניה נמוכה בהם 467 יחידות דיור ומבני ציבור רבים, ביניהם 2 גני ילדים, חטיבת ביניים אורט אפק, אולם הספורט ומרכז הנופש והספורט קאנטרי אפק. בלב השכונה נמצא פארק הבנים, פארק מרכזי גדול. כמו כן, קיים שטח מסחרי מצומצם.

מעיריית קריית ביאליק נמסר: " ההחלטה להכריז על שכונת אפק כמתחם מועדף לדיור היא צעד חשוב לקידום העיר קריית ביאליק. השכונה צפויה להוסיף אלפי תושבים חדשים לעיר, ולהוות מנוע צמיחה כלכלי משמעותי. השכונה תציע מגוון רחב של דירות במחירים נוחים, וכן את כל השירותים והתשתיות הנדרשים לתושביה.  התושבים בשכונה צפויים ליהנות ממגוון יתרונות, כגון: מיקום אסטרטגי בסמוך לכבישים ראשיים, קרבה למרכזי מסחר ופנאי, תשתיות חינוך, בריאות וקהילה".

קרדיט:דוברות עיריית ביאליק

נושאים קשורים: התחדשות עירונית, קריית ביאליק


מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות