נפרדים מבסיס חיל הים – פינוי בינוי בבת גלים

מתקדמים להיתרי בנייה בהתחדשות עירונית: הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, אישרה בישיבתה האחרונה תכנית בינוי ופיתוח, למתחם פינוי בינוי ראשון "חיל הים". במסגרת התכנית, ייהרסו שבעה מבני מגורים ובמקומם יוקמו חמישה בניינים חדשים, שיכללו 467 יח"ד.

| עודכן: ספטמבר 5, 2023

מתחם פינוי בינוי "חיל הים". קרדיט הדמייה: מילוסלבסקי אדריכלים

מדובר בתכנית ראשונה מבין שתי תכניות התחדשות עירונית, אותן יזמו עיריית חיפה והרשות הממשלתית להתחדשות עירונית בשכונה. התוכניות, שקודמו באמצעות המנהלת להתחדשות עירונית ואגף תכנון עיר במנהל ההנדסה, מממשות את פוטנציאל הפיתוח הקיים בשכונה, הממוקמת על קו המים של העיר.

מתחם חיל הים, כולל כיום שבעה מבנים, בהם 119 דירות בשטח ממוצע של כ-60 מ"ר. במקום המבנים הישנים, יוקמו על פי התכנית המאושרת 467 יח"ד, בחמישה בניינים בגבהים שונים שבין שלוש לשמונה קומות, הכוללות קומות מסחר ותעסוקה. התכנית כוללת שימושי מסחר ותעסוקה, לצד מגוון פתרונות דיור במגוון גדלים ובכלל זה דירות קטנות, שישמשו לתיירות מרפא, מרפאות רופאים ומגורי סגל. לצד המבנים החדשים, כוללת התכנית גם מגוון שירותי ציבור, חניות וגינות ירוקות.

קידום התכנית כלל תהליך שיתוף ציבור מעמיק והנחיית בעלי הדירות לבחירת נציגויות ,עורכי דין מטעמם ובהמשך נערך על ידם מכרז ליזמים, בו נבחרו החברות המבצעות כעת את התכנית. במקביל לאישור תכנית הבינוי והפיתוח, מקודמת בקשה להיתר הריסה למתחם, המתוכננת לעלות לדיון בוועדה בקרוב, ולממש לראשונה בשכונה את חזון ההתחדשות העירונית.

מהנדס העיר חיפה, אריאל וטרמן: "מדובר בפרויקט נוסף בשכונות החוף של חיפה, שנמצאות במהלך מקיף של התחדשות – פרויקט המראה כיצד נכון לתכנן התחדשות עירונית. מדובר בפרויקט ייחודי, שיבנה בסמיכות מיידית לתחנת הרכבת ועל כן, ייהנה מנגישות מעולה. בתכנית, שהוכנה ע"י העירייה, יחד עם הרשות להתחדשות עירונית, הוגדר שטח לכיכר ציבורית עם דופן מסחרית וכן פונקציות ציבוריות שישתלבו בפרויקט. עירוב השימושים הוא המפתח לפרויקטים מוצלחים של התחדשות עירונית".

מתחם פינוי בינוי "חיל הים". קרדיט הדמייה: מילוסלבסקי אדריכלים

נושאים קשורים: עיריית חיפה, התחדשות עירונית, נדל"ן, בת גלים


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *