מיזם ציורי קיר בחניון החדש בקריית חיים

החניון הציבורי ברחוב מח"ל בקריית-חיים, שהוקם על-ידי חברת "יפה נוף", קיבל לאחרונה חיים חדשים, לאחר שקבוצת האמנים החיפאית, "סירה", קישטה את הקירות הסובבים אותו בציורי קיר מרהיבים.

| עודכן: ספטמבר 20, 2023

ציור קיר בחניון בקריית חיים קרדיט:דוברות עיריית חיפה

בימים אלה, מבצעת חברת "יפה נוף", מהלך לשיפור נראות חזות החניון הציבורי שברחוב מח"ל בקריית-חיים, אותו סיימה להקים לאחרונה. כחלק מהמהלך, יצרה חברת "יפה נוף" חיבור עם קבוצת האמנים החיפאית, "סירה", לשם ביצוע ציורי קיר על גבי הקירות הסובבים את החניון.

במסגרת זו, קישטו במהלך השבוע האחרון אמני "סירה" את קירות החניון בציורי קיר מרהיבים, במטרה ליצור בו מעין תערוכת רחוב, שתקנה לחניון מראה צבעוני ומלא חיים, ובכך תתרום לשיפור נראות הסביבה כולה.

הקמת החניון בוצעה כחלק ממיזמי ההתחדשות העירונית, המקודמים על-ידי עיריית חיפה, באמצעות המינהלת להתחדשות עירונית והרשות הממשלתית להתחדשות עירונית בקריית-חיים. הפרויקט הינו חלק מתכנון כולל של מתחם התחדשות עירונית גדול בשד' מח"ל, אשר במסגרתו הונפקו היתרי בניה לחלק מהבניינים במתחם המערבי, הנמצאים בשלבי אכלוס ובניה.

העבודות להקמת החניון ארכו למעלה משנה, אשר במהלכה נאלצו מהנדסי "יפה נוף", להתמודד עם מורכבויות הנדסיות שונות. החניון מכיל כ-140 מקומות חניה, בשתי קומות, כאשר כל אחת מהקומות משתרעת על שטח של כ-1,600 מ"ר ולכל קומה גישת כניסה ויציאה נפרדת.

מאז שנפתח לציבור, הצליח החניון החדש, לשפר בצורה ניכרת את איכות חייהם של התושבים המתגוררים במקום, כמו גם את זו של כלל המבקרים המגיעים לאיזור למטרות בילויים, קניות ועסקים.

מיכל נר-דוד, אוצרת ומפיקה במיזם "סירה": "הפעילות של חברי המיזם נעשית מתוך מחשבה, שלאמנות יש יכולת להשפיע על המרחב הציבורי, גם כאשר מדובר במקום שהוא לא קונבנציונאלי, כמו חניון. אנחנו חיים בזמנים שבהם אנחנו קופצים מדבר לדבר ומרגע לרגע במהירות כל כך גבוהה והתערוכה שאותה אנו יוצרים, נועדה לעזור לאנשים לעצור לרגע ולבחון את המקום שבו הם חיים. אנחנו שמחים ומודים על ההזדמנות ועל שיתוף הפעולה עם עיריית חיפה, חברת "יפה נוף" ועל החסות שקיבלנו עבור הצבע מחברת "נירלט", שנרתמה לפרוייקט כל כולה".

נושאים קשורים: יפה נוף, קריית חיים, התחדשות עירונית, חניון ציבורי


מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות