קריית ביאליק סופדת לחייל הבודד שנפל בעזה

העיר קריית ביאליק כואבת את נפילתו של סמ"ר סימון שלומוב ז"ל, שנפל בקרב ברצועת עזה, בן 20 בנופלו. מייסד מכינות הראל בה למד סימון שלומוב: "עזב הכל כדי לעלות ארצה ולהתגייס לצנחנים".

| עודכן: פברואר 19, 2024

סימון שלומוב ז"ל. צילום:דוברות מכינת הראל.

סמ"ר סימון שלומוב, שירת כלוחם  בגדוד 202 של חטיבת צנחנים. סימון היה חייל בודד שהתגורר בקריה בדירת שותפים. הוא עלה לארץ  במסגרת תוכנית נעל"ה. נעל״ה היא תוכנית חינוכית ייחודית שנועדה לבני נוער יהודים ברחבי העולם המגיעים לישראל ללא הוריהם.

סימון למד בפנימיית מאיר שפיה ובהמשך במכינה קדם צבאית, לפני שהתגייס יחד עם סמ״ר בוריס דונבצקי ז״ל, חייל בודד תושב הקריה, שנפל אף הוא ברצועת עזה במלחמת חרבות הברזל. אמו של סימון, מתגוררת בקזחסטן וכעת מחכים להגעתה לארץ כדי לקבוע את מועד ההלוויה.

ישי חדד, מייסד מכינות הראל בה למד סימון שלומוב הי"ד לוחם הצנחנים שנפל הלילה ספד לתלמידו: "סימון עלה במסגרת נעל"ה, התחנך בכפר הנוער שפיה וזכינו שהגיע אלינו למכינת הראל בירושלים. סימון היה בחור חייכן ומלא שמחת חיים. הוא שיפר את העברית שלו במהלך המכינה כדי להתגייס לחטיבת הצנחנים בה שירת והיה גאה בשירות הקרבי שלו. סימון  אהב את עם ישראל ומדינת ישראל, עזב הכל כדי לעלות ארצה ולהתגייס לצנחנים וכדי לשרת את מדינתנו האהובה. אובדן עצום זה מצטרף לבוגר נוסף של המכינה אשר איבדה לפני כחודשים את בוריס דונבצקי ז"ל, חבר קרוב של סימון. סימון ובוריס הי"ד מסמלים את היפה בעם שלנו: נתינה אין סופית, ציונות, עליה לארץ ונתינה ללא גבול.  יהי זכרו ברוך".

נושאים קשורים: קריית ביאליק, מלחמת "חרבות ברזל", חללי צה"ל


מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות