פרוייקט מחזור פסולת אלקטרונית בקריית ביאליק –  5 מתקני מחזור הוצבו ברחבי העיר

| עודכן: יולי 21, 2023

קרדיט לתמונה: דוברות עיריית קרית ביאליק

פסולת אלקטרונית היא אחד הסוגים המזיקים ביותר של פסולת שאנו מייצרים. היא מכילה חומרים רעילים שיכולים לזהם את האוויר, המים והקרקע, וגם לגרום נזק לבריאות האדם.

פסולת אלקטרונית מהווה רק 2% מהפסולת הביתית, אך מהווה 70% מגורם הזיהום הסביבתי. בפסולת זו קיים ריכוז גבוה של מתכות כבדות, כגון עופרת וכספית וחומרים רעילים. מחזור פסולת אלקטרונית מאפשר לנו להחזיר את החומרים המועילים שבה לשימוש חוזר, ומונע מהם להגיע לפח האשפה ולזהם את הסביבה.

בימים האחרונים, הציבה עיריית קריית ביאליק ברחבי העיר 5 מתקני מחזור לפסולת האלקטרונית. למתקנים אלו ניתן להשליך סוללות, מטענים, מחשבונים, טלפונים ניידים,  כבלים, מכשירי ניווט, נתבים, שעונים, מכונות גילוח, מצלמות, נגני DVD , מכשירי תאורה קטנים, צעצועים חשמליים, גלאי עשן, גלאי תנועה ושלטים.

הציבור מתבקש לא להשליך סוללות ליתיום, נורות, מכשירים רפואיים קטנים לרבות מכשירים וטרינריים, מסורים וסכינים חשמליות, סוללות של טיסנים, סוללות של אופניים חשמליים וקורקינטים וכל פסולת אחרת.

מתקני מחזור פסולת אלקטרונית נמצאים במרכז סביניה, ברחוב ערמונים בחניית משאיות, במרכז "מיד ליד", בגבעת הרקפות במרכז המסחרי ובנאות אפק בין בית הספר מיתרים לבין בית הכנסת הגדול ברחוב נעמי שמר. מתקן נוסף יותקן בכניסה לגבעת הרקפות בסמוך לעמדת המחזור.

מעיריית קריית ביאליק נמסר: " מחזור פסולת אלקטרונית הוא צעד פשוט שכולנו יכולים לעשות כדי להגן על הסביבה. על ידי מחזור הפסולת האלקטרונית, אנחנו יכולים להפחית את הזיהום, לשמור על משאבי הטבע ולשפר את הבריאות שלנו. הנה כמה טיפים למחזור פסולת אלקטרונית: לפני שאתם מביאים את הפסולת האלקטרונית למרכז מחזור, הקפידו לנקות אותה מכל מידע אישי. מכשירים אלקטרוניים שעדיין עובדים יכולים להיות מועברים לאנשים נזקקים או להימסר למרכז "מיד ליד".

נושאים קשורים: קריית ביאליק, אלקטרוניקה, פסולת


תגובה אחת על “פרוייקט מחזור פסולת אלקטרונית בקריית ביאליק –  5 מתקני מחזור הוצבו ברחבי העיר”

  1. מעולה !! אחד בבקשה בשדרות חן ליד תחנת המשטרה יעזור לכל אזור התעשייה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *