באפק רואים את האופק: שכונת אפק בקריית ביאליק עומדת בפני תהליך התחדשות עירונית

עיריית קריית ביאליק בשיתוף הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית מקדמות תוכנית מפורטת להתחדשות עירונית בשכונת אפק. ביום ב' (3.7.2023) התקיים כנס שיתוף תושבים, בו לקחו חלק כ – 120 תושבי השכונה.

| עודכן: יולי 6, 2023


תוכנית התחדשות עירונית נועדה לחדש את בנייני המגורים הקיימים בשכונה ולשדרג את כלל המרחב בתחומי התחבורה, שטחים ציבוריים, מבני ציבור, תעסוקה ומסחר. במסגרת הפרויקט  יחודשו כל התשתיות, ישופר מערך הרחובות והכבישים,

יחודשו הגינות והפארקים, יוקמו מבני ציבור נוספים בהתאם לצרכי התושבים – מעונות יום, גני ילדים, בית כנסת. התושבים  יקבלו   בניין חדש בסטנדרט מודרני עם מעלית, דירה עם תוספת ממ"ד ומרפסת.

התוכנית שהוצגה בפני התושבים נמצאת בסטטוס לימוד מצב קיים לרבות מיפוי צרכי התושבים ובעלי נכסים, נתוני תשתיות, שטחים פתוחים, מבני ציבור ונוף.

התכנון בראייה כוללת, במימון ממשלתי ובתיאום עם כל הגורמים הרלוונטיים יאפשר מימוש מהיר ויעיל  של התוכנית, כאשר  תכנון ואישור התוכנית יקודם על ידי הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית והעירייה, בשיתוף בעלי הזכויות.

היות והליך התכנון הינו משתף, בשבועות הקרובים יתקיים סקר צרכי התושבים כדי להשלים את המיפוי החברתי, להבין טוב יותר את עמדות התושבים ולהמשיך לקיים איתם קשר הדוק. מטרת התכנון המשתף היא לשמוע, ללמוד ולבחון כיצד ניתן להטמיע את הקולות שעולים מהשטח בתוכנית מפורטת כדי להתאים באופן מיטבי את התוכנית המוצעת לצרכי התושבים. הצוות המקצועי שמלווה את התוכנית כולל יועצים בתחומים שונים כגון אדריכלות, סביבה, שמאות, חברה, תנועה ונוף ותשתיות.

במהלך הכנס ענו בעלי התפקידים על שאלות התושבים.

קרדיט: דוברות קריית ביאליק

נושאים קשורים: התחדשות עירונית, קריית ביאליק


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *