נצורים מחוץ לבית

נצורים מחוץ לבית בגלל חזירי בר : תושבי חיפה מדווחים על קושי להכנס לבית בלילות הקיץ החמים -צפו בתעוד

חזירים בכניסות לבתים ברחבי הכרמל מקשים את הכניסה הביתה עבור כמות נכבדת של תושבי העיר , תושבי רכס הכרמל מדווחים כי נתקלים בתופעה לעיתים קרובות . כרמליסט מביא תעוד של המציאות מהשטח . ואיך אפשר בלי כמה מילים על הבחירות בהקשר הזה

| עודכן: יולי 8, 2023


דיווח שהגיע בערב שישי למערכת כרמליסט על נוכחות גבוהה של חזירים באיזור מרכז הכרמל

התושבים מספרים על עליה גדולה במספר החזירים ברחובות העיר ובכניסות לבתים בחודשי הקיץ וזאת בגלל מקורות המים והמזון שנגמרים ביער בחודשי הקיץ . מה שגורם לחזירים לעלות לרחובות העיר ולחפש תחליפי מזון ושתיה

התעוד שהגיעה לידי מערכת כרמליסט מראה את התופעה בצורה ברורה , השביל נחסם ע"י אמא חזירה שנראת עצבנית ומתנשפת תוך כדי דאגה לגורי החזיר שניסו לעבור גם את השביל . מפגש עם אמא שמנסה להגן על הגורים שלה יכול להסתיים באסון . האמא יכולה לפרש את התנהגות בני האדם כנסיון תקיפה של הגורים ואז לתקוף בחזרה בעצמה , כמו כל חיית בר

רוב תושבי חיפה חושבים שהחזירים חמודים אבל מודעים לסכנה הטמונה באינטרקציה יומיומית עם חיית בר גדולות . בזמן האחרוון ישנם גם דיווחים על חזירים שממתינים לאנשים לייד הבית בכדי לחטוף שקיות עם מצרכי מזון .מה שמעניין הוא שלחזיר בר יש אף גדול עם חוש ריח מהפותחים בטבע והוא יודע להריח מרחוק מה יש לחיפאים בשקיות המצרכים מהסופר

נושא החזירים הוא אחד הנושאים המרכזיים בבחירות הקרובות לראשות העיר חיפה ונראה שכל המעמודים מבטיחים לחסל את התופעה בזמן קצר

בראשם עומד יונה יהב שיצא בהצהרה שתוך 90 יום יפתור את הבעיה . בעוד ראש העיר המכנהנת עינת קליש רותם מנסה עוד להעביר תקציבים כדי לטפל בתופעה .

כמו יונה יהב גם יעקב בורבסקי גם מבטיח להעלים את הבעיה תוך 90 יום

דוד עציוני המועמד הצעיר והנמרץ מבטיח גם הוא שיטפל בתפועה ביד קשה ובאמצעים טכנולוגים חכמים

אביהו האן מהירוקים הוא היחיד שטוען שיפתור את הבעיה שלא בדרך של דילול אלא בדרכים הומניות.

את הפעולות שהעירייה עושה כיום לרוב היא שומרת הרחק מעניי הציבור מחשש לביקורת ציבורית שמפחידה מאוד את ראש העיר המכהנת

בלי קשר לזהות ראש העיר , התושבים כולם מצפים שהנושא יטופל בהקדם

כרמליסט ממשיך לעקוב

נושאים קשורים: עינת קליש רותם, חזיר בר, דוד עציוני, יעקוב בורובסקי


38 תגובות על “נצורים מחוץ לבית בגלל חזירי בר : תושבי חיפה מדווחים על קושי להכנס לבית בלילות הקיץ החמים -צפו בתעוד”

 1. ממש לא חמודים נושאי מחלות ותוקפנים לא יתכן שלא ניתן לנוע חופשי. ברחוב שלי חזיר תקף

  אישה ופגע ברכב קשות נאלצו להמית אותו 15 פקחים הרימו אותו בשל גודלו

  חודשים של פחד

 2. יורה בהם, בלי היסוס, לא יתכן שראשת העיר תכנס עם מכוניתה לחניון ביתה ללא שום נפרעה, ואילו אנו התושבים נחנה לצידי המדרכות ברחוב בו אנו גרים, וחזירים יסתובבו סביבנו ויסכנו את חיינו, לא יתכן שראשת העיר תשב לה הסבבה בגינתה, ואנו נאלץ להגיף את התריסים, לכן אני ללא היסוס מסוגלת לירות בהם. או שיצודו אותם, ויניחו אותם בהרי ירושלים, בהרי הדרום… כאן אין להם שום חלק במרחב הציבורי.

 3. מה בדיוק מספרים לנו מרבית המועמדים.. שהם עומדים לפתוח ברצח המוני ? אתם באמת מאמינים שזה יתקבל על ידי דעת הקהל והתושבים. הם לא נמרים. הם חזירים שרוצים להמשיך לחיות. ואנחנו לא בתפקיד אלוהים.. לא מחליט מי למוות ומי לחיים. את זה ניסו כבר פעם הגרמנים לעשות. . וידוע מה היה סופם. הזהרו.

 4. הם לפחות יכולים לצאת מבתיהם ובעייתם היא החזרה אליהם.
  אני בסגר ולא יכול לצאת מהבית 27 שבועות [להזכירכם, 26 שבועות הם חצי שנה] בגלל חזירי בר הולכים על 2, שהציתו את אש המרד.

 5. הפתרון לא קשה, פשוט ורחום. חזירים ערוכים לחיות בטבע. ההגעה לשכונות בחיפוש אחר מזון בשל הקורונה היתה תהליך שניתן לתקן: חץ תרדמון, העמסה עם משאית מנוף ושחרור חזרה לטבע בשווצריה הקטנה. ויפה שעה אחת קודם, שכן האבולוציה משרישה הרגלים.

 6. לצוד אותם ולתת אותם למאכל לטורפים בספארי.
  ולנשרים ברמת הגולן.

 7. החזירים והמפגינים נגד הרפורמה מקבלים יחס שווה לחלוטין. אף אחד לא מנסה להרחיק אותם או לפגוע בהם . . .

 8. חזירי הבר באו לבקר את החזירים המתגוררים בכרמל , לא מובן לכם ?!

 9. תפתח את העיניים כבר, הממשלה מתנהגת בחזירות יוצאת דופן, עסוקה רק במינוי מקורבים לא מוכשרים , הטבות חריגות למגזרי הדתיים והמתנחלים ללא פרופורציה לתרומה שלהם למדינה והורסת כל חלקה טובה, מינוי שרים בורים ועבריינים וזה עוד לפני המהפכה המשפטית המטורללת

 10. עיתונאים עלובים , אין אלימות ,אין פשע,אין עוני,אין נוכלויות,אין יזמים וקבלנים שהופכים את העיר לבטון וזאת כדי לגרוף מאות מיליונים על הגב של התושבים , ואת עסוקים החזיר אחד שהפריע למישהו לרדת במדרגות למרות שברח על נפשו .

 11. חזירי הבר הם הקוראן בסיפור הזה,גזלנו להם כל חלקה טובה ואומללים מחפשים מזון לילדיהם.בדיוק כמו שהאימהות שלנו חיפשו מזון בפחים ובתחנונים בשואה.הם לא מסוכנים!!אנחנו בני הדם מסוכנים לבעלי החיים וזה מתחיל מהצלחת מלאת הגופות שלכם.

 12. נראה שאין פרופורציה בכל הטענות האלה. שימו להם אוכל ומים בוואדיות. .. ומי שמציע להעביר אותם לעיר אחרת או להרים רחוקים שילך הוא לשם.

 13. עיר מטונפת עם כל כך הרבה בעיות ומתעסקים בחזירים

 14. לא הצלחתי להבין את התשובה של מספר 11. קטונתי מלהבין את ההקשר בין ציד חזירים לבין הטבות הממשלה 'חריגות למגזרי הדתיים והמתנחלים ללא פרופורציה לתרומה שלהם למדינה' (אגב שקר גס. מי החליט ש'הדתיים האלה' לא תרמו למדינה? רובם משרתים בצבא בקרבי שירות מלא. רובם עובדים. כולם ציוניים ולכולם אכפת מהמדינה.)

 15. תנו תהם לחיות בשקת כבר בינתיים היצור היחידי שמתנהג בחזירות זה אנכנו בני האדם כל הזמח רק לוקחים ולוקחים בלי שום רצון לתת בחזרה למי שהחזירים מפריע לו יכול ללכת לשחייה בים מומלץ תחת השפעה של משהו אלכוהול או משהו בסיגנון כדי שלא יחזור ויפטור את העולם מהנגע הזה שנקרה המין האנושי

 16. הבעייה הקריות של חיפה בעשורים האחרונים היא ההון האנושי שבורח ממנה ולא החזירים , אל תתבלבלו בשיקולים בבחירות , תצילו את חיפה ותבחרו אנרגיות חדשות !

 17. יפה נפש למיניהם שבוע טוב,זאת העיר היחידה בעולם שהחיים פה מתנהלים כבזיון אחד גדול!
  זה נזק לשנים ארוכות,
  אין בטחון לתושבים,
  איפה נשמע דבר כזה….
  שאנשים יחיו בפחד כזה וחשש לצאת מהבתים בשעות החשיכה.

 18. גברת קליש מה קרה שהתנעוררת פתאום יש בחירות בפתח אחריי הסחירות יהייה לך הרבה מאוד זמן לבדוק למה לא טיפלת בנושא חשוב לתושביי הכרמל

 19. כיצד אתה משווה בין חזירי הבר המטונפים ,ליהודים בתקופת השואה,חלאה שכמותך,צריך להרעיל את חזירי הבר המסוכנים,לא יתכן שהמצב ימשך כך.

 20. מערכת כרמליסט,
  ראשית, – אנא עשו הגהה למה שכתבתם.
  אתם עיתונאים, באיזה אופן, אז תקראו מה שכתבתם, לפני פרסום. רצוי גם, שיעמוד מאחורי כתבה מי שכתב, לא "המערכת".

  לגופה של נוכחות חזירים בחיפה כבר התייחסתי בכתב. נראה, שה"אתגר", – מלה יפה בישראלית מצויה עדיין קיים. הבעיה, שזהו מטרד, קושי, שניכרת מולם עמידה חדלת אונים, למרות הגישה המחקרית והמנטרת.

 21. תושבי נווה דוד הכי סובלים..אין לנו יום ואין לילה, משפחות שלמות של חזירי בר מסתובבים כאוות נפשם. הן ברחובות והן בגני שעשועים. בבוקר כל פחי האשפה העירוניים הפוכים. למרות שבשכונה נועלים את הפחים עם סוגר מיוחד. אני בעצמי נורא פוחדת לצאת מהבית לבד. עד מתי?¿?

 22. ואי העלתם לי את הסעיף, תעזבו אותם בשקט מה קרה קצת חזירים ברחובות. תאמינו לי הם מפחדים מאיתנו יותר מאשר אנחנו מהם. התמודדות.

 23. אתם החיפאים פקה פקה, צאו להפגנות ומחאות ברחוב העצמאות (קפלן)

 24. רציתם שינויי עם ראש העיר הזו הנה קיבלתם שינויי מעניין. אז למה להתלונן עדיף לחשוב מראש מה יהיו התוצאות כמו שנאמר הרכב מנצח לא מחליפים.
  מטרד רציני מאד העיריה אמורה הייתה לדלל מזמן אך נרדמו בשמירה.

 25. זה הזויייייי
  הזויייייי
  הוייייייייייע
  הזוייייייייייייעעעעעעעעעיע
  שכבר מספר שנים לא מבצעים
  פעולה ברורה ופשוטה
  ומעבירים אותם
  ליערות הכרמל
  למרחבי מחייה עצומים וטיבעיים

  פשוטטטטטטטטט

 26. לדעתי אפשר לנסות פתרון פשוט: אם החזירים עוזבים את היערות לטובת חיפוש מזון ומים אז אפשר לספק להם אותם בסביבת הטבעית ולהביא להם ליערות אוכל ומים על מנת שיישארו בתוך היערות. לדעתי זה גם פתרון יותר זול מכולם והכי שומר על בטיחות התושבים.

 27. בכל מקום בחיפה בונים בונים, למרות החוק שאסור לבנות בואדיות חיפה בונים….בני האדם פולשים לשטח הבר ממש חבל שאנחנו רק הורסים ומחסלים.
  לחיות כבר אין מקום פה בארץ

 28. יונה יהב לא פתר את בעית החזירים בשתי תקופות קדנציה והם היו קיימים גם בעת תקופתו.סביר של יפתור את הבעיה ב 90 יום. הוא בונה על זיכרון קצר של התושבים. חבל.

 29. זה מרתיח. גרתי עשר שנים בחיפה. חזירים מעולם לא תקפו אותי. זו דמגוגיה .
  תתבייש. אני יותר מפחדת מאנשים כמוך
  גועל נפש הכי קל להרוג.
  יונה יהב הגיבור הבטיח לחסל אותם. הקטע שעוד לא הבנתם שככל שרצחו אותם הם יתרבו יותר.
  אוי לאיוולת

 30. גלגל הוא שחוזר בעולם ומי שמתנהג בדומה לחזיר בלי כבוד אלא בהתנשאות שפוני אנס אז מביאים לו חזירים שיתבונן על עצמו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *