עציוני תובע את בורובסקי על הסתה ולשון הרע

תגובת המתמודד לראשות העיר דוד עציוני, לסרטון שעלה ברשתות החברתיות מטעם המתמודד יעקב אריה בורובסקי: "לצערי הוא איבד אחיזה במציאות בשל מצבו בסקרים ופוגע במטרה החשובה להדחת קליש ויהב". בורובסקי בתגובה: "לא ימנעו ממני לחשוף את האמת עליו".

| עודכן: ינואר 18, 2024

דוד עציוני צילום מיכה בריקמן

דוד עציוני ממשיך ומגיב לסרטון אותו הוא מכנה 'הסתה' ו'לשון הרע': "בימים האחרונים, הופץ ברשתות החברתיות סרטון השמצה שיקרי נגדי הגובל בהסתה מטעם יעקב בורובסקי. עמדותיי כאיש מרכז ידועות וגלויות לכולם, לכן אין כל סיבה להגיב למכונת הרעל שהוא מפזר במישור הפוליטי הציבורי. בפרט שהוא מגרד אחוזים בודדים שככל הנראה סחררו אותו ולכן איבד כל אחיזה במציאות. מדובר בעבירה פלילית של הסתה ולשון הרע שבגינה הוגשה קובלנה פלילית ליועמ"ש ותביעה אזרחית בסך 1,000,000 ₪.

מצד אחד יונה יהב, מאשים אותי שאני חברתי לבן גביר ולימין הקיצוני ומצד שני בורובסקי טוען שאני חברתי לבל"ד. לא חברתי לאף אחד מהמפלגות לא מהימין הקיצוני ולא מהשמאל הקיצוני.

אני יכול לומר לציבור החיפאי רק דבר אחד: אהיה ראש עיר של כולם: יהודים, ערבים, חרדים, דתיים לאומים, ימנים ושמאלנים, כי יש לנו עיר אחת לכולם. כנראה שבורובסקי לא למד כלום מ -7 באוקטובר, ששנאה ופילוג רק מביאה לאסון".

עציוני המשיך ודיבר על כוונותיו: "לי חשוב לשקם את חיפה מכישלונות העבר ולא אגרר להשמצה לכן, אני קורא לבורובסקי שמקבל אחוזים בודדים להסיר את מועמדותו ולחבור אליי אם חיפה חשובה לו. הוא בדעה כמוני שקליש ויונה זה אסון לעיר, לכן הוא חייב לחבור אליי. אני המועמד בעל הסיכוי הגבוה לעשות את השינוי.

במישור המשפטי לצערי, לא ניתן להבליג לסרטון הסתה שהפיץ בורובסקי משום חומרת המעשים שגובלים בפלילים. לכן, לאחר התלבטויות רבות החליט היועץ המשפטי שלי עו"ד אבי גבאי להגיש תלונה ליועץ המשפטי לממשלה שיפתח בחקירה פלילית נגדו בגין הסתה ולשון הרע. במקביל הוגשה תביעה אזרחית בגין לשון הרע בסך של מיליון שקלים כנגד ברובסקי ושותפיו. בנוסף, בימים הקרובים יוגשו תביעות נוספות כנגד פעילי בורובסקי ששיתפו את הפוסטים ברשתות החברתיות".

תגובתו של בורובסקי לפניית 'כרמליסט': "איומיו בתביעת השתקה של המועמד חסר הסיכויים דוד עציוני, ונסיונו להלך אימים עליי ועל תומכיי מעוררים גיחוך ולא ימנעו ממני לחשוף את האמת עליו.

בכוונתי להקים מייד לאחר כניסתי לתפקיד ראש העיר קואליציה רחבה ואיכותית, כאשר רק טובת העיר ולא אינטרסים אישיים תעמוד לנגד עיניהם של החברים בה, ולא עם מי שמאיים כאמור בתביעות סרק והשתקה חסרות שחר, בסיס וסיכוי".

ניצב בדימוס עו"ד יעקב בורובסקי (צילום: רונן פדידה)

נושאים קשורים: בחירות בחיפה, דוד עציוני, יעקוב בורובסקי


תגובה אחת על “עציוני תובע את בורובסקי על הסתה ולשון הרע”

  1. בורובסקי מסרב להפנים את חוסנה של חיפה כעיר משותפת לערבים ויהודים והדו קיום המתקיים בה ומביא רוחות רעות ומסוכנות לחפש הביטוי והסובלנות שחייב להישמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *