"התאומות הן הניצחון שלי"

| עודכן: מרץ 19, 2023

בתמונה: חן בלויסה, עובדת סוציאלית מכבי שירותי בריאות, ביחד עם שרית זומר המטופלת. קרדיט צילום: מכבי

סיפורה המרגש של שרית זומר החל מהרגע שחוותה לידה שקטה ועד לרגע המכונן שילדה תאומות והמקום של חן בלויסה, העובדת הסוציאלית במחוז הצפון של מכבי שירותי בריאות, שהייתה שם עבורה ברגעים הקשים והמאושרים

בשבוע שעבר צוין יום העו"ס הבינלאומי, שמטרתו להוקיר את עבודת הקודש הקשה של העובדים הסוציאליים. העובדים הסוציאליים עוסקים בסיוע למשפחות ויחידים להתמודד עם קשיים בתחומים החיים השונים בצד קידום נושאים חברתיים ושמירה על זכויות הפרט. 

במכבי מערך העובדים הסוציאליים מכוון לתת מענה בהתמודדות עם קשיים אישיים ומשפחתיים המתעוררים בשל מצבי חולי ואובדן.  

סיפורה של שרית זומר (34), אם לחמישה, החל לפני שנה כשחוותה לידה שקטה. "התקופה הקשה בחיי, כמו דקירה ללב. נסיתי להעסיק את עצמי כל הזמן, הייתי שמה מוסיקה רועשת כדי שלא ייכנסו מחשבות לראש. בחלומות זה חזר אלי מדי יום. הייתי מפזרת בבוקר את הילדים עם חיוך וחוזרות להתפרק בבכי בבית"-משתפת שרית.

החוויה הטראומתית הייתה קשה במיוחד ושרית הופנתה  לטיפול לעו"ס הסניף ליווי אישי ורגשי. כך החלה ההיכרות עם חן בלויסה, עובדת סוציאלית במכבי שירותי בריאות. מעטפת הטיפולים כללה הרבה שיח סביב האובדן, המשפחה, דרכי התמודדות והכמיהה  להריון נוסף. שלושה חודשים לאחר מכן, שרית הצליחה להרות  פעם נוספת.  ולאורך כל שלבי ההיריון לוותה ע"י חן. ההיריון לווה במתח רב סביב חווית האובדן , ההיריון התקדם באופן תקין, במהלכו הגיעה בשורה משמחת ששרית  נושאת תאומות. 

לפני שבועיים הגיחו לעולם זוג התאומות, בריאות ושלמות, ובקרוב הן ישוחררו מבית החולים למשפחתן החדשה. "התאומות הן הניצחון שלי. עברתי טראומה קשה וכעת אני חווה חוויה מתקנת. מצאתי בחן מקום לטפל בנפש. היא הייתה לי מורת דרך, הידע שלה להתמודדות עזר לי בחיים האישיים ועם המשפחה. מדמות מקצועית היא הפכה במהרה לחברה מאוד מאוד טובה, היא העניקה לי אוזן קשבת, טיפול מקצועי והצליחה להכיל אותי כמו שאני. צלחתי את התהליך המון בזכותה וקבלתי ממנה משהו שלא יכולתי לקבל מאף אדם אחר".-סיכמה שרית זומר.

חן בלויסה, העובדת הסוציאלית המסורה משתפת את הסיפוק לאחר שנה מאתגרת של ליווי רגשי ומלא בנתינה:" המקום שלי כעובדת סוציאלית בתוך הסיפור היה לתת לגיטימציה לכל קשת הרגשות, האובדן שחוותה, ההתרגשות מהיריון של תאומות, ההתמודדות מול בני המשפחה ובעיקר להעניק רוגע. בסוף חשוב לנרמל את התפרצות הרגשות ולתרום ככל הניתן ללידה מוצלחת. באופן כללי, לכבוד יום העו"סית, זאת הזדמנות להכיר בחשיבות התפקיד, החל ממיצוי זכויות, טיפולים רגשיים, ליווי אישי והמון אמפתיה. שמחה שהצלחנו לסגור מעגל בסיפור ותחושת הסיפוק  היא עצומה. זאת הסיבה שבחרתי בתפקיד הזה"

בתמונה: חן בלויסה, עובדת סוציאלית מכבי שירותי בריאות, ביחד עם שרית זומר המטופלת. קרדיט צילום: מכבי

נושאים קשורים: מכבי שירותי בריאות


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *