לצלול איתם

| עודכן: ינואר 5, 2023

רני, מנהל מערכות מידע של מכבי בצפון, עם הצוללים האמיצים צילום: אופיר גילסון חברי ומתנדבי מרכז הצלילה אתגרים

הם מדדים למים בעזרת הקביים, מתגלגלים בכיסא הגלגלים לכיוון שפת ים, חלקם צוללים ללא סנפירים-עם מעט עזרה מאחרים הם זוכים לחוות את העולם מתחת למים. הכירו את מנהל מערכות המידע של 'מכבי שירותי בריאות' בצפון, שבזמנו הפנוי מתנדב למען קבוצות של צוללים עם צרכים מיוחדים, מתוך רצון לעזור להם להגיע ולהכיר את עולם הצלילה הקסום 

לא כולם מכירים את ההרגשה שבצלילה. השקט, הריחוף, הצבעים, בעלי החיים, מאניות טרופות או כלי מלחמה טבועים. לא לכולם הדבר פשוט וברור. אל החוויה המדהימה הזאת משתלבת קבוצה מדהימה של אנשים עם מוגבלויות שונות, שעל אף הקושי ולמרות הכל החליטו לצלול, בדיוק כמו כולם. חלקכם וודאי נתקלתם בחבורת "המוזרים" הזו, במועדוני הצלילה השונים, מדדים למים בעזרת הקביים, או מתגלגלים בכיסא הגלגלים לכיוון שפת המים. חלקכם ראיתם אותם נכנסים ויוצאים מהמים, נעזרים בצוללים אחרים. חלקכם בוודאי הרימו גבה או שתיים לאור המראה המוזר.  לקבוצה הזאת גם יש שם: " מרכז הצלילה של אתגרים ".

צילום: אופיר גילסון חברי ומתנדבי מרכז הצלילה אתגרים

עבור רני סורני, מנהל מערכות מידע של מכבי שירותי בריאות בצפון, הצלילה מהווה מקום משמעותי בחייו. ואחד הדברים שחשובים עבורו לא פחות הוא לחלוק את ההנאה עם אנשים נוספים, כאלה שקצת יותר קשה להם. לאחר שסיים קורס התמחות ייחודי של מוביל קבוצות, כיום הוא מתנדב במרכז צלילה אתגרים כמוביל קבוצות לצוללים עם צרכים מיוחדים, מתוך רצון לתרום לאחרים להגיע ולהכיר את עולם הצלילה, העולם הקסום והמיוחד שהוא כה אוהב. "יצרתי קשר עם מרכז צלילה  אתגרים והגעתי לאחת הפעילויות שלהם באילת, ומאז אני שם. הכרתי במרכז אנשים שלימדו אותי המון, על החיים, על תפיסת עולם, על יחסים חברתיים. עצם הנתינה וההתנדבות, נותנת לי כוחות ואנרגיות מיוחדות"-הוא משתף.

האתגרים עבור רני, הם ללמוד ולהכיר עוד אנשים השונים ממנו, מבוגרים, ילדים, בעלי מקצועות שונים וכאלו שהגיעו מרקע חברתי שונה. "לראות ילד אוטיסט, ילד שהחברה מסבירה לו כמה הוא לא יכול, כמה הוא אחר ושונה ואז לראות את אותו ילד מסיים קורס צלילה כמו כולם, מחייך ומסמן לי את הסימן 'הכל בסדר' בעומק 20 מטר מתחת לפני המים, הסיפוק הוא אדיר"

צילום: אופיר גילסון חברי ומתנדבי מרכז הצלילה אתגרים

החיוך המרוח על פניהם של חברי אתגרים, כשחלקם ירדו לפני כמה דקות מכיסא הגלגלים והשאירו אותו על החוף, או את אלו שהשאירו את הקביים וכרגע צוללים כמו כל אחד אחר, הוא רגע תמים של חופש מוחלט וריחוף אמיתי. "לדברים הקטנים-גדולים האלו אין מחיר, זאת כנראה התמורה הכי טובה שניתן לבקש עבור ההתנדבות. למדתי מהחברים באתגרים שכמעט הכל אפשרי, צריך רק לרצות, להאמין ולעשות. למדתי מהם לראות את החיים בצורה קצת שונה, הכרתי חבורה של אנשים, שאלמלא הפעילות ב במרכז הצלילה אתגרים, הסיכוי שאפגוש ואכיר אותם היה קלוש"

הפרויקט של "מרכז הצלילה של אתגרים" חי וקיים למען  אנשים עם צרכים מיוחדים, אך מבוסס בעיקר על פעילות מתנדבים ותורמים. ללא עזרת המתנדב, אלו לא יוכלו להגיע ולצלול. תפקיד המתנדבים במרכז הוא לסייע, לעזור בכל מה שקשור בצלילה החל מלעזור בסחיבת הציוד, בהרכבתו או פירוקו ועד לעזרה לצולל במהלך הצלילה עצמה. "מניסיון אישי, אני יכול לגלות שמהר מאוד הגדרת התפקיד מטשטשת ולא ממש ברור אם נותנים יותר או מקבלים יותר. מהר מאוד הבנתי שאני למעשה מקבל לא פחות ממה שאני נותן, והערך המוסף של ההתנדבות היא הניסיון והידע שנצבר"-מסכם רני.

צילום: אופיר גילסון חברי ומתנדבי מרכז הצלילה אתגרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *