נחנך מוזיאון בית כץ, מוזיאון הראשונים

| פורסם: מרץ 2, 2022

ראש העיר קריית ביאליק אלי דוקורסקי עם יו"ר האגודה ההדדית מיקי קמני

ראש העיר קריית ביאליק אלי דוקורסקי יחד עם הנהלת האגודה ההדדית, הנהלת העירייה ומתנדבים את מוזיאון הראשונים בקריית ביאליק – בית כץ, שעבר לאחרונה עבודות שדרוג נרחבות.

בסיור שערכו המתנדבים במוזיאון הם חשפו את הפריטים האוטנטיים שהיו שייכים למקימי העיר ונתרמו לטובת המיצגים במוזיאון.

התערוכה ממחישה את פריטי הלבוש שהיו נהוגים באותה התקופה, את כלי הבית והאביזרים שהיו בשימוש. מתנדבי המוזיאון הצליחו לאתר את רוב המשפחות שהקימו את העיר ואף הצליחו לשים יד על תמונותיהם. נציגי במוזיאון מוצגות התמונות של הרופא הראשון, החלבן הראשון, הווטרינר הראשון, בעל המכבסה הראשון וכו'. ראש העיר אלי דוקורסקי הנחה את מנהל אגף החינוך עמי ראובן לקיים את מפגש מנהלי בתי הספר הקרוב במוזיאון בכדי להתחיל פעילות חינוכית להכרת תולדות העיר ומורשתה.

במהלך האירוע נחשפה תוכנית שיפוץ חצר בית כץ אשר יבוצע בשיתוף האגודה ההדדית ועיריית קריית ביאליק. השיפוץ יכלול הקמת מבנה להדרכת קבוצות בחצר, חשיפת החצר לכיוון רחוב קרן היסוד והקמת בית קפה שישמש את באי המוזיאון ועוברי אורח.

ראש העיר הודה להנהלת האגודה ההדדית ומתנדבי המוזיאון: "פני המוזיאון השתנו ללא היכר, רואים כי הושקעה כאן מחשבה רבה ומעמיקה בנוגע דרך הצגת הפריטים. אני מודה לכם על שימור המורשת והנחלתה לדורות הבאים".

נושאים קשורים: קריית ביאליק


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *