הערים התאומות של חיפה בתמיכה מקיר לקיר בישראל

מגרמניה וצרפת ועד ארה"ב, הערים התאומות של חיפה לא נשארו אדישות למאורעות הקשים של החודש האחרון וציינו מחוות של הפגנת סולידריות עם המדינה.

| עודכן: נובמבר 3, 2023

קרדיט:באדיבות עיריית חיפה

ערים תאומות ושותפות לחיפה, יזמו בשבועות האחרונים מחוות מרגשות ומצעדי תמיכה בישראל, על רקע הטבח בדרום והמלחמה שפרצה בעקבותיו.

בעיר ברמן שבגרמניה, התקיים ב-9.10 מצעד תמיכה בישראל, בהשתתפות ראש העיר ודגל ישראל הונף על בניין הפרלמנט בעיר. בנוסף, אוהדי קבוצת הכדורגל המקומית, ורדר ברמן, הידועים בקשר החם עם קבוצת הכדורגל מכבי חיפה, תלו שלט ירוק שבו נכתב בעברית "תמיד ביחד" והחזיקו שלטים בצורת לב, שעליהם נכתבו שמות של אוהדי מכבי חיפה שנחטפו או שנרצחו. כמו כן, פתחו אוהדי הקבוצה בקמפיין לגיוס כספים לתמיכה במשפחות החטופים.

גם בערים תאומות נוספות של חיפה בגרמניה, ובהן מנהיים, ארפורט, דיסלדורף ומיינץ, הונף דגל ישראל על בניין העירייה והתקיימו עצרות תמיכה במדינה.

בסן פרנסיסקו שבארצות- הברית, איתה יש לחיפה הסכם ערים תאומות כבר 50 שנים, הואר בניין העירייה בצבעי כחול-לבן להבעת הזדהות במדינת ישראל.

עצרות תמיכה נוספות התקיימו בערים ניס ומארסיי שבצרפת, בהשתתפות ראשי הערים ואישים נוספים.

ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם:"התרגשתי מאוד מהתמיכה הרחבה לה זוכה המדינה מהערים התאומות של חיפה, באירופה ובארה"ב. אני נמצאת בקשר רציף עם ראשי הערים, והרצון שלהם לסייע ולעזור לתושבי העיר ולמדינה כולה מחמם את הלב, במיוחד בימים מורכבים אלה".

בניין העירייה בסאן פרנסיקו מואר בכחול לבן. קרדיט:באדיבות עיריית חיפה
אוהדי קבוצת הכדורגל ורדר ברמן בשלט תמיכה במשחק הליגה האחרון. קרדיט:באדיבות עיריית חיפה
דגל ישראל מונף בעיר מנהיים, גרמניה. קרדיט:באדיבות עיריית חיפה

נושאים קשורים: עינת קליש רותם, ערים תאומות


מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות