ביו זיכרון לתקווה-עצרת התייחדות לנופלים ולנעדרים

העיר חיפה מתייחדת עם משפחות הנופלים, הנעדרים וזכר הנרצחים, מתפללת לבריאות הפצועים ומייחלת להחזרת החטופים. קליש:"מזהה את גודל הכאב והצער,גם לביתי הגיע השכול".

| עודכן: נובמבר 7, 2023

עצרת ההתייחדות בבית אבא חושי. קרדיט צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

היום, יום שלישי, 07.11.2023, במלאת 30 לאסון בדרום, קיימה עיריית חיפה עצרת התייחדות – בין זיכרון לתקווה.

טקס ההתייחדות התקיים ב"בית אבא חושי", במעמד ראש עיריית חיפה – ד"ר עינת קליש רותם, מר חיים לנציצקי – יו"ר ארגון "יד לבנים", גב' תמי פדות – יו"ר ארגון "אלמנות ויתומים", מר יוסי צור – יו"ר ארגון משפחות נפגעי פעולות האיבה בחיפה ובהשתתפות הזמר, דני רובס ולהקת הנוער הייצוגית "מפגשים ברכס".

במהלך העצרת, הוקרן סרטון מרגש שהוכן על ידי תלמידי בתי הספר בחיפה עבור ילדי יישובי הדרום, שנאלצו לעזוב את בתיהם בעקבות האסון, מתוך כוונה לחזק אותם ולעודד את רוחם.

ראש עיריית חיפה, עינת קליש-רותם: "לפני כחודש בדיוק, הגיע השכול גם לעירנו חיפה – והפך אותנו למשפחה אחת גדולה. משפחות יקרות, אתן, שאיבדתן את יקיריכן, אני מביטה בכן ומזהה את גודל הכאב והצער ומבקשת לחזק אתכן, להצדיע ליקיריכן ולחבק אתכן. יהי זכרם של הבנים והבנות ברוך. גם לביתי הגיע השכול. קרובי משפחתי האהובים, אורית סבירסקי-סלע ורפי סבירסקי – ממייסדי קיבוץ בארי – נרצחו גם הם באותה שבת שחורה, ובנם איתי נחטף לעזה".

חיים לנציצקי, יו״ר ארגון "יד לבנים", הזכיר בנאומו :"כולנו חשים היום את השכול והכאב ויחד עם זה ישנן נקודת אור בכל החושך הזה, וזאת החברה הישראלית שהתלכדה כולה״.

ראש העיר,עינת קליש רותם. קרדיט צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה
דני רובס מופיע בעצרת. קרדיט צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

נושאים קשורים: עינת קליש רותם, יד לבנים, חטופים


מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות