חייבים ויכולים לעבור

שבוע מתוח יעבור על מכבי חיפה, ובצדק- היא עומדת בפני הברירה האם להיות או לחדול? להשאר במסגרת ליגת האלופות, או להיות מודחת כבר בסיבוב השני. נכון שעומר אצילי עזב וחסרונו מורגש, אבל יש במחסנים מספיק ארטילריה. האם מכבי חיפה יכולה לייצר לחץ מהדקה הראשונה על הקבוצה המולדבית כדי להשיג את אחת המטרות החשובות העונה?, מסאי דגו? , אין להאשים אותו והגיב נכון (למרות האיחור בהכנסת דין דוד). טיראספול, לא דומה לקבוצת המועדון שניצחה את ריאל מדריד בברנבאו.

| עודכן: יולי 27, 2023


אין זמן להתאכזב מההפסד הראשון העונה, אין זמן לקונן על חוסר המזל, אין זמן לנתח ולתאר החמצות. הזמן כולו יוקדש לשבוע כוננות שריף. לא תוצאה נוראה, אבל האלופה, לא עמדה אשתקד במבחן של איך להפוך פיגור לניצחון. רק להתייחס למשפט עם המילים הגדולות: להיות או לחדול.

יהיו כאלה תמיד שיתלו את הקולר במאמן הצעיר. אין סיבה, באמת, להטיל בו דופי. הוא הגיב מצוין למשחק, עשה חילופים נכונים למעט שיקול אחד מוטעה: ייבש את דין דוד על הספסל במשך 80 דקות. בטוח אם היה נכנס קודם, התוצאה היתה אחרת.

מסאי דגו באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

דגו השאיר את מרכז ההתקפה ברוב שלבי המשחק, לא משום ששחקני הספסל לא היו ראויים להזדמנות להפוך את התוצאה: פשוט, פרנצזי פירו ודולב חזיזה, סיכנו  את השער בלי הפסקה. יחד עם זאת, לצד ההופעה הטובה של פיירו, ניכרת התכונה שלעולם לא יתאפשר לו להיות מושלם, כל זמן שיחמיץ מצבים בטוחים, אפילו  אם הוא היה שיצר אותם. זה הצד הפחות טוב שלו.

נכון שדיא סבע, נתן את משחקו הגרוע ביותר מאז הגיע למכבי חיפה. הוא התאמץ, הוא סידר כדור נפלא לפיירו, אבל סך הכל ,היה חלש יחסית. דגו לא היסס להושיב על הספסל את השחקן היקר במכבי חיפה וצירף את ליאור רפאלוב היצירתי לא פחות. אין טעם להאשים את סבע, חשוב יותר להכין אותו לתת את מה שהוא יודע בגומלין.

ג'עבר באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

מכבי חיפה סגרה היטב ולראיה לכך  שאיתמר ניצן, ניצב מול שני מצבים בלבד- באחד, ספג את השער והשני בתוספת הזמן של המחצית השניה, ניצל במזל. אי-אפשר להטיל עליו אשמה, אבל בהחלט חשוב להזהיר מפני החלקות קלות אליהן הוא נוטה לפעמים, הבעיה היא של ההגנה, שנכנעה פעמיים, אך למזלה ספגה רק שער אחד.

מול הגנת מתוגברת, אפילו עם 30 אלף אוהדים, אין בטחון  שיביאו למהפך המושלם. גוני נאור, היה לא רע לגמרי ורק אי מעורבות מספקת במהלך שהביא לשער הההפסד, נזקף לחובתו. החלפתו בהפסקה, היתה עבור כניסת שחקן התקפי יותר מחמוד ג'אבר, שמצידו איים על השער. 

מי שהישלה עצמו, כי חיפה תסתדר בלי עומר אצילי, כאילו לא קרה דבר, חי באשליות. כל קבוצה זקוקה לשובר-שוויון והמאזן בשנים האחרונות של אצילי, הוא כרטיס הביקור של האליפויות. הצוות הניהולי שזכה לשבחים, בסכנת הדחה מוקדמת מדי מליגת האלופות, בגלל אי מציאת מועמד מתאים לעמדה של אצילי.

דולב חזיזה באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

ציפיתי יותר גם משריף טריסאפול, בטח מקבוצה שניצחה את ריאל מדריד בברנבאו, אלא ששריף של השנה, אינה אותה קבוצה. היא תלחם בסמי עופר, תגונן ותקשה על חיפה. השוער שלה, קובל, היה גיבור המשחק וזה אומר הכל, אבל מוכרחים לעבור אותה, לא רק שאפשר, אלא חייבים, בעיקר מפני שאין ברירה אחרת, לא מתאים לחיפה לנשור בסיבוב השני של מוקדמות ליגת האלופות

נושאים קשורים: חיפה, מכבי חיפה, כדורגל, ליגת האלופות


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *