ילדי החינוך המיוחד במוצקין עולים לגובה

| עודכן: ינואר 31, 2023

תמונות מביקור ראש העיר בפעילות תלמידי בי"ס ויצמן שנערכה בגן גולדה צילום: דוברות עיריית קריית מוצקין

השנה הרחיבה עיריית קריית מוצקין את פעילויות ההעשרה לילדי החינוך המיוחד בעיר, במסגרתם כלל ילדי החינוך המיוחד בכיתות א' עד ט' ישתתפו בסדנה בת 10 מפגשים הכוללת פעילויות ספורט אתגרי בטבע שתופעל ע"י עמותת 'אתגרים'.

עמותת אתגרים נוסדה בשנת 1995 ע"י נכי צה"ל ואנשי שיקום במטרה להעצים ולשלב חברתית אנשים עם מוגבלות באמצעות ספורט אתגרי בטבע. יעילות פעילותה של אתגרים נחקרה והוכחה ככלי להעצמה אישית, לחיזוק הביטחון והדימוי העצמי והרחבת היכולות בכל תחומי החיים. פעילות אתגרים פתוחה לכלל ציבור האנשים עם מוגבלות פיזית, קוגניטיבית, תקשורתית, נפשית וחושית ולכל הגילאים.

תמונות מביקור ראש העיר בפעילות תלמידי בי"ס ויצמן שנערכה בגן גולדה צילום: דוברות עיריית קריית מוצקין

בשנה שעברה העירייה פתחה את הפעילות כפיילוט לילדי כיתות התקשורת בעיר ולאור ההצלחה שילבה העירייה את הפעילות לכלל תלמידי החינוך המיוחד מכיתות א' עד ט' במהלך שנת הלימודים תשפ"ג. בהמשך מתכוונת העירייה להרחיב את הפעילות גם לילדי החינוך המיוחד בגילאי הגן.

ראש העיר, חיים צורי, מסר: "תלמידי החינוך המיוחד יקרים לליבי. במסגרת הפעילות יפגשו התלמידים מדי שבוע עם צוות מדריכים קבוע ובאמצעות פעילות אתגרית הם ירכשו כלים להתמודדות עם פחדים, יפתחו יכולות חברתיות, יתרגלו כישורי חיים ויעצימו את תחושת המסוגלות שלהם והכל דרך משחק והנאה. נמשיך לפרוץ גבולות בקריית מוצקין, כי אצלנו כל תלמיד נחשב".

אייל אורן, מנהל אגף החינוך בעירייה: "זו שנה שנייה של פעילות עמותת 'אתגרים' אצלנו בעיר ולאחר הצלחה מסחררת של הפיילוט בשנה שעברה הרחבנו את הפעילות לכלל כיתות החינוך המיוחד. הנחת היסוד בפעילות היא שהתלמידים לומדים להתגבר על חששות וקשיים וכי הצלחות אלה מועברות לתחומי חיים נוספים בבית הספר ובקהילה". כרמית בן חמו, מנהלת מחלקת חינוך מיוחד, הוסיפה: "אני שמחה לשמוע מהשטח הדים חיוביים על פעילות אתגרים ועל תרומתה המשמעותית לתחושת המסוגלות של הילדים".

ניר הכהן, מנכ"ל עמותת אתגרים: "עמותת אתגרים מודה ומעריכה מאוד את שיתוף הפעולה המצוין עם עיריית קריית מוצקין. שיתוף פעולה המאפשר לנו לקיים פעילות משמעותית בהיקפה ובאיכותה, במערכת החינוך המיוחד של העיר". זאב וגשל, סמנכ"ל התפעול, הוסיף: "אנחנו שמחים על שיתוף הפעולה והכנסת פעילות אתגרים בהיקף רחב לעיר, ושמחים גם על המשובים שאנו מקבלים עד כה מהצוותים במסגרות החינוך בעיר, ששיבחו את הפעילות ואת השפעתה הטובה".

תמונות מביקור ראש העיר בפעילות תלמידי בי"ס ויצמן שנערכה בגן גולדה צילום: דוברות עיריית קריית מוצקין

נושאים קשורים: קריית מוצקין, משרד החינוך


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *