שר החינוך ביקר במועצה איזורית חוף כרמל

יואב קיש שר החינוך, הגיע למועצה האזורית כדי לעמוד מקרוב על תהליך קליטת המשפחות המפונות בליווי מנהל המחוז, ד"ר סער הראל וצוותו, וראש המועצה האזורית חוף הכרמל אסיף אייזיק וצוותו. השר ביקש לעמוד מקרוב על הצרכים החינוכיים של המועצה בתהליך קליטת המשפחות המפונות.

| עודכן: נובמבר 8, 2023

שר החינוך יואב קיש בביקור במועצה אזורית חוף הכרמל. קרדיט:משרד החינוך.

בפגישת עבודה עם ראש המועצה, אסיף אייזיק ומנהלת מחלקת החינוך, ד"ר גבי אוסם, קיבלה הנהלת משרד החינוך סקירה על אודות קהילת המפונים מהמועצה האזורית אשכול והשתלבותה ביישובי המועצה. כמו כן, עלה לדיון מכלול הצרכים שיעניקו למפונים את התנאים הנאותים לשגרת החירום החדשה שנכפתה עליהם.

ראש הרשות ומנהל המחוז דנו בנושא הקמת שני מוסדות חינוך יעודיים "חופים" ו"שקמה", עבור תלמידים מפונים מיישובי עוטף עזה בחוף הכרמל, על מנת להחזיר את הילדים למסגרת בית ספרית לטווח הזמן הארוך.

במפגש הוצגו מרכזי קליטה ופינוי אוכלוסיה: 6 מרכזים בבתי מלון ומרכזי הארחה למשפחות מפונות. המסגרות החינוכיות שהוקמו במגמת התייעלות במשימות הלאומיות ובמתן המענים הריגשיים, לימודיים וחברתיים למשפחות והתלמידים. לכל אחד מהמרכזים מונה מרכז מתכלל, יו"ר ועדת אפיון וזכאות חינוך מיוחד, יועץ, פסיכולוג מהשפ"ח, צוותי חינוך מהמחוז והדרום, מורות חיילות, מתנדבי שנת שירות וכו.

קרדיט:משרד החינוך.


בתחילת השבוע החלו להיקלט 227 תלמידים על כלל הרצף החינוכי במוסדות החינוך ממרכזי הקליטה. מוסדות חינוך שקלטו, יתאמו לילדים מגילאי לידה -יב, את המענים הרגשיים, הלימודיים וחברתיים לטובת התלמידים.

במרכזי קליטה החינוכיים, השר, ראש המועצה ומנהל המחוז פגשו לאורך הסיור אמהות ונשות מקצוע מפונות, לשיח על ההתמודדות היום יומית במציאות החדשה ועל הפתרונות הנדרשים בטווח הקצר והארוך.

במסגרת הביקור במרכז מיר"ב, הצוותים התרשמו מתחילת עבודות הבינוי של המוסד חינוכי "חופים", ובהמשך ביקרו במרכז החינוכי נחשולים.

שר החינוך, שיבח במהלך ביקורו את הצוותים החינוכיים במחוז חיפה "הגעתי יחד עם מנהל המחוז במשרד החינוך וצוותו למועצה האזורית חוף הכרמל, על מנת לבחון מקרוב את ההתמודדות של צוותי החינוך עם המציאות בשטח. תפקידנו לעמוד לרשותם, לתמוך בהם ולתת להם את המענה לו הם זקוקים. הבהרתי שאין חסמים, אין בירוקרטיה, ויש לתת את המענים הנדרשים באופן מידי. אני מודה למנהל המחוז חיפה וצוותו, לאנשי החינוך ממחוז חיפה והדרום, שלמרות הקושי העצום והשבר הגדול שהם חווים, הם מצליחים ליצור שגרת למידה וסדר יום לתלמידים במרכזי הפינוי ובמסגרות החינוך, ותורמים לחיזוק החוסן הלאומי של תלמידי ישראל ושל החברה הישראלית. התרשמתי שעל אף הקושי העצום שחוות המשפחות, הן מצליחות להתרכז בתקומה ובכך מחזקות את העורף של מדינת ישראל.

ראש המועצה האזורית חוף הכרמל, אסיף איזיק:
"מתוך רצון לאפשר את המשך הקהילתיות המוכרת עבור המפונים, ולייצר סוג מסוים של שגרה גם בתוך הימים הקשים שעוברים על כולנו, נרתמנו יחד עם משרד החינוך להקמת מוסדות חינוך חדשים, כמו בית הספר "חופים" שמוקם כאן בימים אלה. אנו נמשיך לעשות כל מה שיידרש כדי לתמוך הן בלוחמינו בחזית והן באזרחים שבעורף, עד לניצחון." 

סער הראל, מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך, הודה לשר החינוך על הביקור היום וציין את התגייסותו לטובת צרכי מערכת החינוך. בנוסף, ציין כי בזכות הסיוע של הרשויות המקומיות, החיבוק של בתי הספר, זהו החוסן שלנו כחברה: "אנחנו מוצאים בראש המועצה חוף כרמל וצוותו שותפה אמיתית לעזרה, לתמיכה להירתמות מיטבית לטובת קליטת התלמידים במערכת החינוך היישובית וזה ראוי להערכה גדולה מאוד".

קרדיט:משרד החינוך.
קרדיט:משרד החינוך.

נושאים קשורים: שר החינוך, משרד החינוך, חוף הכרמל


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *