המיליארדר ההודי גאוטם אדאני שרכש את השליטה בנמל חיפה ערך ביקור בעיר: "מקווים שזוהי תחילתה של ידידות מופלאה"

| עודכן: ינואר 31, 2023

צילום: ענת סלומון, דוברות עיריית חיפה

המיליארדר ההודי שנטל את ניהול הנמל לאחר ההפרטה ביקר היום בעיר יחד עם חברת גדור ונפגש עם ראש העיר ד"ר עינת קליש רותם שאף הניחו זר על קברו של החייל ההודי בבית העלמין בעיר ולאח מכן המשיכו לטקס העברות הבעלות הרשמי

ראש העיר אמרה לפני הביקור:

"אני מברכת את קבוצת "אדאני" ואת שותפתה הישראלית חברת "גדות" – ברוכים הבאים לעיר חיפה.

כניסתכם לנמל חיפה מעוררת את החלום עתיק היומין של כל החיפאים – לזכות לראות את העיר היפה שלנו מחוברת לים לאחר כמעט מאה שנים של נתק.

יחד עם הובלת פתרון קבע לסילוק מסילות הרכבת ומינהורן מתחת לקרקע, עליהן אנו עומלים כבר עשור, עם תכניות להתחדשות רובע הנמל וכל לב העיר ההיסטורית, המשולבות עם יוזמות נוספות מרחיקות לכת שמובילה עיריית חיפה בשנתיים האחרונות, לחיזוק כלכלת העיר התחתית בתחומי ההיי-טק, התרבות ועוד – הנמל הופך לנדבך משלים וקריטי בהגשמת החזון, שיהפוך את חיפה לעיר-ים חזקה, מרגשת ואמיתית.

צילום: ענת סלומון, דוברות עיריית חיפה

התכנית שהגישו "אדאני-גדות" למשקיעים, הכוללת בינוי של נדל"ן לעסקים ותיירות בהתאם לתכנית המתאר הארצית (תמא 13/3/א – חזית הים העירונית של חיפה), המחייבת את הפסקת השימושים הנמליים – מחזקת שבעתיים את החזון המקומי שלי, של העירייה ושל כל תושב ותושבת בעיר. על התכנית הזו אנו מברכים ואומרים: יש לנו חזון משותף עבורו נפעל בשיתוף פעולה מלא.

מערכת היחסים בין חיפה והנמל, או בין הנמל וחיפה, נכנסת בימים אלה לעידן חדש, שיכולה להכריע את מיצובה של חיפה ולחזק אותה כעיר מובילה בים התיכון – מבחינה תיירותית, כלכלית, תרבותית וסביבתית.

כולנו תקווה שאחרי כמעט מאה שנים של נתק, זוהי תחילתה של ידידות נפלאה".

ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם וגאוטם אדאני, בעליו החדש של נמל חיפה, הניחו הבוקר זר זיכרון בבית העלמין לזכר החייל ההודי בחיפה. לאחר מכן המשיכו השניים לנמל חיפה, בו נערך בשעה זו הטקס הרשמי, בהשתתפות ראש הממשלה, להעברת הבעלות על הנמל לידי קבוצת "אדאני".

מניחים זר על קברו של החייל ההודי בבית העלמין בעיר צילום: ענת סלומון, דוברות עיריית חיפה

נושאים קשורים: עיריית חיפה, נמל חיפה, חיפה


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *