עיריית קריית ביאליק מצטרפת למיזם זיהוי גנטי של כלבים

| עודכן: ינואר 9, 2023

צילום: דוברות עיריית קריית ביאליק

כחלק מהמאבק במפגע צואת הכלבים, בכוונת עיריית קריית ביאליק להצטרף למיזם הקמת מאגר מידע גנטי של כלבים המבוסס על בדיקות DNA. צואת הכלבים שלא נאספת ונשארת על המדרכות ברחבי העיר מהווה מטרד ופוגעת באיכות חיי התושבים. רק בשנת 2022 התקבלו במוקד העירוני 271 תלונות על צואת כלבים ברחבי העיר. מיזם ה – DNA יסייע להתמודד עם התופעה.  בנוסף לכך מאגר  DNA , כאשר יושלם ברמה הארצית, יאפשר לאתר את הכלבים שאבדו או נגנבו.

עם כניסת המיזם, בעלי כלבים יידרשו לבצע את הבדיקה במעמד החיסון השנתי נגד כלבת וקבלת רישיון לכלב. לאחר בניית המאגר מכלל הכלבים הרשומים בשרות הווטרינרי, פקחי הרשות יאספו גללי כלבים שלא נאספו ברחובות וישלחו אותם לבדיקת מעבדה.  מאגר ה DNA שהוקם יאפשר לאתר את בעלי הכלבים שגלליהם לא נאספו ולקנוס אותם

ד"ר דוד דדיה, הווטרינר העירוני: "תופעת אי איסוף צואת כלבים על ידי בעליהם היא תופעה נפוצה בכל ערי ישראל ונמצאת בראש מעייני פניות התושבים למוקד העירוני. המאגר החדש יאפשר להילחם בתופעה ולשפר את איכות חיי התושבים. אני מאמין שהמאגר יסייע לצמצם התופעה ויביא לשינוי התנהגותי בקרב בעלי הכלבים. עיריית קריית ביאליק פועלת רבות כדי לשמור על ניקיון המרחב הציבורי על ידי הקמת פארקים לשחרור כלבים ברחבי העיר והצבת מתקני שקיות לאיסוף צואת הכלבים ".

נושאים קשורים: קריית ביאליק


2 תגובות על “עיריית קריית ביאליק מצטרפת למיזם זיהוי גנטי של כלבים”

  1. ודריסת חתולים, כמה קריאות יש?? זה כן בסדר שיעבור לסדר היום??? אי אפשר להכריח אף אחד להכנס למאגר, זאת בחירה.״ חרא ימשיך לקשט את הרחובות״.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *