תיכון ע"ש נשיאה התשיעי של המדינה שמעון פרס ז"ל נחנך ביקנעם

| עודכן: ינואר 3, 2023

צילום: דוברות עיריית יקנעם

רה"ע סימון אלפסי: פרס היה אגדה בחייו ונשאר אגדה במותו. תרם ליקנעם תרומה אדירה

בטקס מרגש מאוד במעמד משפחת פרס: ילדיו חמי, יוני וצביה, הנכד נדב, מייסדת מרכז פרס לשלום ולחדשנות, יונה בר טל, מנכ"לית המרכז אפרת דובדבני, חברים, מנכ"ל רשת אורט ישראל צביקה פלג, סגני ראש העיר, אורי שמואל ורומן פרס, מנכ"לית העיריה, מוניק קונפינו, מנהלת בית הספר השש שנתי, עדה אברכהן שמש, צוותי חינוך ותלמידים נחנך קמפוס תיכון שש שנתי למנהיגות, לחדשנות ולמצוינות ע"ש נשיאה התשיעי של מדינת ישראל, וראש הממשלה השמיני, שמעון פרס.

צילום: דוברות עיריית יקנעם

בית הספר לבש חג והבאים לטקס צפו בכניסתם בתערוכה מתחנות מרכזיות בעשייתו הציבורית הענפה של שמעון פרס, ולאחר מכן נכנסו לאודיטוריום הבית ספרי. מנהלת בית הספר, עדה אברכהן שמש אמרה שאין יותר מתאים מלחנוך את בית הספר על שמו של שמעון פרס שהביא אור גדול למדינת ישראל ולחברה הצומחת בה. המנהלת בירכה ואמרה שפרס הוא סיפור מעורר השראה, ואדם שהקדים את זמנו בעשייתו, במחשבתו ובאהבתו לארץ ישראל, והוסיפה שמדובר באדם ענק בעל חזון יוצא דופן. המנהלת הבטיחה שבבית הספר יפעלו לקיום צוואתו להמשך שגשוגה של מדינת ישראל. ראש העיר, סימון אלפסי אמר שיקנעם נרגשת להנציח את שמעון פרס והוסיף שפרס היה אהוד ומקובל בעולם כולו שעה ששועי עולם רצו את קרבתו ואת עצתו ורחשו לו כבוד.

אלפסי אמר שפרס שידר תמיד אופטימיות, חלומות, דמיון ואמונה ואין ראוי יותר ממנו שהתיכון השש שנתי היישובי יהיה על שמו.  אלפסי סיפר על תרומתו הרבה של פרס ליקנעם, במיוחד בשעותיו הקשות של היישוב, ועל כמה היה גאה שהעיר הפכה להצלחה גדולה וציטט את משפטו האגדי של בחגיגות ה-60 לעיר בהן היה אורח הכבוד כאן כנשיא מדינת ישראל: "פעם חלמתי שיקנעם תהיה חלק מישראל. היום מדינת ישראל רוצה להיות כמו ביקנעם. המציאות עולה על כל דמיון". בנו של שמעון פרס, יוני אמר שיקנעם היא עיר יפיפייה עם גינון ופיתוח סביבתי מדהים, תרבות, פארק היי טק מוביל, מערכת חינוך לתפארת. יוני אמר שאין יותר מתאים ממוסד שחרט ערכים שדומים לערכיו של אביו להיקרא על שמו. בתו של שמעון פרס, צביה אמרה שבית הנספר חרט על דגלו מנהיגות, חדשנות ומצוינות וזה ההסדר הנכון. מנהיגות מחויבת לחברה. חדשנות היא חובה תמידית והיא באה לידי ביטוי בהרבה סוגים, ומצוינות – המצוינים הם אלו שממצים את יכולותיהם בדרך הטובה ביותר. בנו של שמעון פרס, חמי סיפר שהוא למד ברשת אורט וידע שהוא לומד באחד מבתי הספר הטובים בארץ. חמי אמר שההנצחה הטובה ביותר היא לקחת את אותם דברים שאבא נלחם עליהם והאמין בהם ולשאת אותם קדימה. עוד אמר חמי שהנצחה היא גם מחויבות וציין שאביו אמר "אנחנו לא יכולים לשנות את העבר, אבל יכולים לעצב את העתיד", והוסיף שהנצחת שמו של אביו בבית ספר היא הכי מייצגת את אביו. חמי קרא לתלמידים תמיד להאמין , להעז ולחלום. מנכ"ל רשת אורט ישראל, צביקה פלג, אמר שעבורו פרס היה דמות למופת, סמל לחזון, לבנייה, ליצירה ולמחשבה רחוקה. פלג סיפר שהיו לו שיחות עם פרס וציין כמה מדינת ישראל הייתה חשובה לו ושהיה אוהב אדם ותמיד חתר לשוויון הזדמנויות. כדי לחוות שירת חינוך אמיתית צריך לבוא באמת לאורט שמעון פרס ביקנעם סיכם פלג.

תלמידי בית הספר סיפרו בטקס על שמעון ודאגתו למדינה, ליחסי השלום, להיותה מעצמה טכנולוגית ועוד. להקת בית הספר שרה בין היתר את יש בי אהבה והיא תנצח.

לאחר מכן הציגו תלמידים ומורים תכניות שמובלות בבית הספר ודיברו על שיתופי הפעולה עם חברות ההיי טק שבפארק היישובי. בתום הטקס בהרמת כוסית נערכה תערוכת סטרטאפים והתלמידים הסבירו על הפרויקטים השונים. בדיוק אותם דברים עליהם שמעון חלם. חלם והגשים.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

"לפרס תרומה רבה ומשמעותית למדינת ישראל ולעם ישראל. פרס כל חייו הוא היה מעורב בעשייה ציבורית והיה בכל צומת מרכזי מהקמת המדינה. אי אפשר לחשוב על מדינת ישראל  בלמעלה מ-60 שנותיה הראשונות מבלי לחשוב על פרס ותרומתו הרבה. את החזון שלו אנחנו מובילים כאן בבית הספר ואין ראוי ממנו להיות זה שבית הספר יקרא על שמו. מדינת ישראל חבה לפרס המון. יקנעם חבה לו המון. אשרינו שזכינו במנהיג כזה.  תודה גדולה למנהלת בית הספר עדה, לצוותה ולתלמידים על הכנת טקס למופת".

ראש העיר סימון אלפסי צילום: דוברות עיריית יקנעם

נושאים קשורים: יקנעם, משרד החינוך


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *