קרית אתא: חידושים ועדכונים לקראת שנת הלימודים שבפתח

מנהלת חדשה לבית ספר על-יסודי, פגישת מטה בנושא בטיחות בדרכים ופרס הצטיינות לאולפנית, הם חלק מההכנות לקראת החזרה ללימודים בבתי הספר. הפרטים בפנים.

| עודכן: אוגוסט 22, 2023

ישיבת מטה בטיחות בדרכים קרדיט:דוברות קרית אתא

היערכות עירונית בנושא בטיחות בדרכים לקראת פתיחת שנת הלימודים תשפ"ד

השבוע נערכה פגישת מטה הבטיחות בדרכים, בנוכחות ראש העיר יעקב פרץ, מנהלי המחלקות בעירייה, מנהלי בתי הספר, נציגי המשטרה, ביניהם מת"ח זבולון ניר ג'אמבר, מפקד נקודת השיטור פקח סאמח ביבאר ומפקד תנועה בתחנת זבולון רפ"ק רמי אגמון, נציג מורי הנהיגה, מ"מ ראש העיר ויו"ר המטה העירוני לבטיחות בדרכים עו"ד מיימון טולדנו, סמנכ"לית העירייה יהודית מלכא, מנהלת מטה הבטיחות העירוני חנה לוי ונציג הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים- קובי גזית ואלי יוסובוש, על מנת לערוך סקירה מקיפה של היערכות העירייה בנושא לקראת פתיחת שנת הלימודים.


ע"פ נתוני המשטרה והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, החל משנת 2019 ועד היום, חלה ירידה במספר תאונות הדרכים בעיר, הודות לפעילות משותפת של המשטרה והעירייה. לקראת פתיחת שנת הלימודים תשפ"ד, נערכו מחלקות העירייה לעבודות שדרוג מקיפות ברחבי העיר. מחלקות אחזקה והנדסה ביצעו צביעת מדרכות, סימון כבישים, שיקום תשתיות , השלמת מעקות בטיחות, התקנת תמרורים, תוספת חניות, הסדרי תנועה בטיחותיים ועוד בקרבת מוסדות החינוך והציבור בעיר.


עם פתיחת שנת הלימודים, תתבצע אכיפה מוגברת, בעיקר באזורים הקרובים למוסדות החינוך בעיר. במסגרת הפעילות, שוטרים פקחים ומתנדבים יאבטחו את התלמידים לקראת חזרתם ללימודים והם יוצבו ליד מעברי חצייה והכניסות לבתי הספר, הן בשעות הבוקר והן בשעות הצהריים, כולל סיורים יזומים לאורך כל היום.

נצ"מ ניר ג'אמבר, מת"ח זבולון: "קרית אתא, היא העיר הגדולה בקריות ומפעילה את מערך השיטור העירוני הגדול בקריות. אני שמח לראות ירידה במספר התאונות בעיר, תוך מגמת שיפור מתמדת, הודות לשיתוף פעולה מוצלח בין הרשות למשטרה."

ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ: "במהלך השנים האחרונות, נעשו מאמצים רבים והושקעו משאבים אין ספור, על מנת להוריד את מספר תאונות הדרכים בעיר, להטמיע את תוכניות הבטיחות בדרכים בקרב הקהילה כולה ולגרום לשינוי התנהגותי .החינוך לבטיחות בדרכים הוא משימה לאומית, שמטרתה להכשיר את התלמידים לתפקוד יעיל במערכת התעבורה, ללמדם עקרונות התנהגות, המבוססים על אחריות אישית ולהנחיל להם ערכים של מחויבות לשמירה על חיי אדם וכיבוד חוקי המדינה".

מנכ"לית חדשה לבית ספר רוגוזין

רחלי בוגנים, נשואה ואמא לשלושה ילדים בוגרים, מונתה לשמש כמנכ"לית בית הספר השש שנתי רוגוזין.
רחלי, החלה את דרכה החינוכית בתיכון נשר ובמשך 18 שנה, ביצעה תפקידים רבים ביניהם מחנכת בכתות אגף שח״ר ורכזת שכבה. ב- 6 השנים האחרונות, שימשה כמנהלת חטיבה עליונה בביה״ס עירוני א׳, חיפה. בעלת תואר שני בחינוך נוער בסיכון ובוגרת תכנית הכשרה למנהלים של אבני ראשה.
רחלי בוגנים: "אני נכנסת לתפקיד מתוך מחויבות גדולה להמשיך בעשייה החינוכית הענפה, המקצועית והערכית בעיר. אני מאמינה בשוויון הזדמנויות, מתן מענה לפרט ופיתוח מצוינות אקדמית וחברתית".

מנהלת חדשה ברוגוזין קרדיט:דוברות קרית אתא

אולפנית שח"ם בקרית אתא, זכתה בפרס הצטיינות ארצי של משרד החינוך

אולפנית שח"ם, זכתה בפרס הצטיינות ארצי של משרד החינוך, הבוחן את ההישגים הלימודיים, החברתיים והערכיים של בית הספר. הפרס בוחן את ההישגים של בית הספר, שחוללו את השינוי המשמעותי ביותר בקרב הלומדים בתוכנית התגמול הדיפרנציאלי המתקיימת בחטיבות העליונות, במטרה לטפח את המצוינות הן בקרב המורים והן בקרב התלמידים. תכנית תגמול זו, מגדירה את יעדי בית הספר וההישגים החינוכיים ומעניקה הכרה ציבורית לצוותי בתי הספר שפעלו במסירות על מנת לעמוד ביעדים. בהישגים הלימודיים, נקבעו המדדים לפי אחוז הזכאות לבגרות, אחוז הצטיינות במבחני הבגרות, אחוז זכאות לתעודת בגרות איכותית, מידת השיפור בהשוואה להישגים בשנה הקודמת ועוד. בהישגים הערכיים-חברתיים, נכללו המדדים של שיעור הגיוס לצה"ל, או לשירות אזרחי-לאומי, מניעת נשירת תלמידים, קליטת תלמידי החינוך המיוחד ועוד.

משרד החינוך ציין, כי זכייה זו הינה אות הערכה למנהיגות ולעשייה החינוכית המעמיקה של הצוותים החינוכיים והיא מעידה על כך שהמצוינות הבית ספרית נוגעת בכל תחומי החיים של התלמידים. ראש העיר יעקב פרץ: "ברכות לאולפנית שח״ם שנבחרה על ידי משרד החינוך כבית ספר מצטיין. אנו גאים בצוותים החינוכיים בכל מוסדות החינוך בעיר ובעשייה הנפלאה לטובת ילדי העיר. אין ספק כי זכייתה של אולפנית שחם בפרס זה, מעודדת תרבות של מצוינות ומעניקה השראה לבתי ספר נוספים".

נושאים קשורים: בטיחות בדרכים, בתי ספר, משרד החינוך, שנת לימודים, קרית אתא


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *