קריית מוצקין: מקום ראשון בארץ באחוזי התמדה בתחום החינוך

משרד החינוך קבע: בקריית מוצקין ממשיכים להצטיין בחינוך איכותי. ההוכחה לכך- מקום ראשון בהתמדה עם שיעור של 98.2% לתיכון אורט מוצקין ועם שיעור 90.7% זכאים לבגרות.

| עודכן: ספטמבר 14, 2023

קרדיט:דוברות עיריית קרית מוצקין

על פי נתוני משרד החינוך, אשר פרסם השבוע את נתוני הזכאות לבגרות לשנת תשפ"ב, ניכר כי בקריית מוצקין ממשיכים לקטוף הישגים חינוכיים. הנתונים מצביעים על כך כי קריית מוצקין במקום הראשון באחוז ההתמדה עם 98% לתיכון ׳אורט׳ ובמקום השני בקריות בזכאות לבגרות עם 87.4%, כאשר במדד נכללו ארבעה בתי ספר תיכוניים: אורט, אולפנה סגולה, עתיד וגימנסיה קריות.

דו״ח משרד החינוך, מצביע על עלייה באחוזים בשנת תשפ״ב, לעומת שנת הלימודים הקודמת (תשפ״א), כאשר 86.1% היו זכאים לתעודת בגרות ואחוז ההתמדה עמד על 96.1%.

האחוז הגבוה ביותר בהתמדה (98.2%) בקרב התלמידים הגרים בקריית מוצקין, משקף את אבן היסוד של החינוך בעיר כי כל תלמיד נחשב. ילדי העיר לומדים ביישוב בו הם גרים ועדיין, באה לידי ביטוי עלייה בתוצאות הזכאות לבגרות עם מינימום נשירה (השיעור הנמוך ביותר באזור של 0.7% נושרים). פערי למידה צומצמו, ניתנו תגבורים והתלמידים השקיעו, שקדו והגיעו להישגים מרשימים.

הישג נוסף חשוב ומרשים ניתן לאולפנת סגולה, אשר ממוקמת גם היא בפסגת הפירמידה מבין התיכונים הבולטים בקריות. לתיכון שיעור הזכאות הגבוה ביותר אשר עומד על 96.1%.

גם בבגרות מצטיינת, ניכרת עלייה לקריית מוצקין, עם נתון של 13.4% השנה לעומת 11.7% בשנת תשפ״א. הישגים מרשימים אלו מתווספים לפרס חינוך מחוזי של תיכון ׳אורט׳ מוצקין לשנת תשפ״ג ולהצטיינות בתחום הטכנולוגי.

מנהל אגף החינוך, איל אורן: ״תלמידות ותלמידי קריית מוצקין הם מלח הארץ. אנחנו גאים בהם וצופים להם גדולות. בתי הספר בעיר עוסקים בחינוך ערכי, לימודי וחברתי ומביאים את התלמידים למיצוי הפוטנציאל שלהם בכל תחום. כל הכבוד לכולם!״

קרדיט:דוברות עיריית קריית מוצקין

נושאים קשורים: קריית מוצקין, משרד החינוך, שנת לימודים, חינוך


תגובה אחת על “קריית מוצקין: מקום ראשון בארץ באחוזי התמדה בתחום החינוך”

  1. כתבה מגמתית ..כתבה קנויה…
    השקעה התלמיד במוצקין 1500 בשנה בלבד..הנתון הכי נמוך בארץ ..מתחת לממוצע הארצי !
    אתם יכולים לכתוב מיליון כתבות…
    קול לחיים צורי זה קול לפח אשפה !

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *