ממשיכים להנציח את אלדר: מיקום הגן השתנה אך השם נשאר

| עודכן: ינואר 13, 2021


אלדר נספה בגיל שמונה בתאונת דרכים ושמו הונצח בגן ילדים בשכונת רמת-אשכול • כעת, לאחר שהוחלט להעתיק את הגן ממקומו, נענתה ראש העיר חיפה לבקשתה של לינוי להמשיך ולהנציח את דודה

שמי לינוי נחום בת 25 מהרצליה. סטודנטית במסלול משפטים ופסיכולוגיה פונה אלייך בבקשה לשמר את השם "גן אלדר". במילים אלה פתחה לינוי את מכתבה לראש העיר חיפה, עינת קליש רותם, בעקבות העברתו של "גן אלדר" למשכנו החדש ברחוב ראול וולנברג 11.   במכתבה כותבת לינוי נחום: "תאונה מחרידה שאירעה בשנת 1972 שינתה את חייהם של בני משפחתי לעד. בעת שאמי, אחיה והוריהם טיילו במכוניתם, התנגש במכוניתם רכב בסמוך לקיבוץ איילת השחר והרג את סבי אורי ודודי אלדר שהיה בן 8 כשנהרג. סבתי ואמי נותרו לבדן להתמודד עם החיים שנהרסו ברגע אחד". 


לינוי מתארת במכתבה כיצד סבתה, נעה לפובסקי ז"ל, פנתה לראש העיר חיפה דאז, בבקשה לקרוא גן ילדים על שם בנה  – אלדר ז"ל. ראש העיר נענה לבקשת האם ומאז ועד פטירתה לפני כ – 8 שנים נהגה להגיע לגן מדי שנה ביום הולדתו של אלדר ז"ל, שחל ב 12 בינואר ולהביא עמה עוגות ומתנות לילדי הגן ופרחים ושתילים, אותם נטעו יחד עם הילדים והגננת.  


לינוי: "גן אלדר מסמל עבורנו תקווה, פינה קטנה שתישאר לנצח. הוא מזכיר לכולנו שלא לקחת את החיים כמובן מאליו, שלא לנהוג בפזיזות ובטח שלא על הכביש וזאת גם הייתה צוואתה של סבתי כלפי אלדר שהיה ילד אהוב ויפה תואר – שלא נשכח אותו ונמשיך לשמח ילדים".


סבתה האהובה של לינוי נפטרה לפני כ – 8 שנים, ומאז ממשיכים בתה ונכדיה לקיים את צוואתה ומגיעים לגן מדי שנה, ביום הולדתו של אלדר, מביאים מתנות לילדים ומספרים על אלדר ז"ל – ילד אהוב ויפה תואר שחייו קופחו ברגע אחד"."לכן כבוד ראש העיר", מסיימת לינוי את מכתבה "אני מבקשת ממך לשמור על פיסת ההיסטוריה שלנו ולהמשיך לשמור על השם "גן אלדר" גם במשכנו החדש כפי שהובטח לסבתי לפני כל כך הרבה שנים".


ראש העיר עינת קליש רותם, נענתה כאמור בחיוב לפנייתה המרגשת של לינוי ואמרה: "שמו של אלדר יונצח לעד בגן החדש ובקרוב אף יוצב בגן שלט המנציח את שמו בטקס אליו יוזמנו כל בני משפחתו שיחזרו ויספרו אודותיו כמדי שנה".

נושאים קשורים: תאונת דרכים, הנצחה


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *